Kanadyjskie giełdy wprowadziły roczny limit na zakup altcoinów | Wiadomości | CrypS.

Kanadyjskie giełdy wprowadziły roczny limit na zakup altcoinów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
kanada kryptowaluty

Kanadyjskie giełdy kryptowalut Bitbuy i Newton narzuciły roczny limit zakupu kryptowalut. Użytkownicy z Ontario mogą teraz zakupić altcoiny za maksymalnie 30 000 dolarów kanadyjskich rocznie. Według giełd, taki środek ma na celu ochronę konsumentów.


Newton stwierdziła, że zmiany mają miejsce ze względu na chęć uzyskania rejestracji w Ontario Securities Commission oraz w innych prowincjach i terytoriach Kanady. Giełda we wtorkowym poście napisała:

Zmiany te mają na celu ochronę inwestorów kryptowalutowych, takich jak Ty, i upewnienie się, że inwestorzy są świadomi ryzyka związanego z inwestowaniem w aktywa kryptowalutowe.

Zgodnie z nowymi przepisami, traderzy z Ontario na Newton i innych kanadyjskich platformach kryptowalutowych będą podlegać rocznemu limitowi 30 000 CAD na wszystkie monety kryptowalutowe z wyłączeniem Bitcoina (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH) i Litecoin (LTC).

Newton dodatkowo wyjaśnił, że jeśli inwestor kupił, a następnie sprzedał monetę, kwota sprzedaży zostanie odjęta od limitu. Limit resetuje się co 12 miesięcy od pierwszego zakupu.

Inne zmiany mające na celu ochronę konsumentów obejmują “kwestionariusz handlowy”, w którym giełda jest zobowiązana do zbierania informacji od użytkowników na temat ich dotychczasowego doświadczenia i wiedzy na temat inwestowania w kryptowaluty, sytuacji finansowej i tolerancji ryzyka.

Giełda kryptowalut będzie również wysyłać powiadomienia, jeśli portfel inwestora poniesie stratę, którą wskazał w kwestionariuszu.

Kanadyjska platforma Bitbuy również wprowadziła podobne limity. Dotyczą one użytkowników w prowincjach Manitoba, Nowy Brunszwik, Nowa Fundlandia i Labrador, Nowa Szkocja, Wyspa Księcia Edwarda, Terytoria Północno-Zachodnie, Nunavut i Yukon.

kanada kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.