Kanadyjskie giełdy wprowadziły roczny limit na zakup altcoinów | Wiadomości | CrypS.

Kanadyjskie giełdy wprowadziły roczny limit na zakup altcoinów

Zerelik Maciej
kanada kryptowaluty

Kanadyjskie giełdy kryptowalut Bitbuy i Newton narzuciły roczny limit zakupu kryptowalut. Użytkownicy z Ontario mogą teraz zakupić altcoiny za maksymalnie 30 000 dolarów kanadyjskich rocznie. Według giełd, taki środek ma na celu ochronę konsumentów.


Newton stwierdziła, że zmiany mają miejsce ze względu na chęć uzyskania rejestracji w Ontario Securities Commission oraz w innych prowincjach i terytoriach Kanady. Giełda we wtorkowym poście napisała:

Zmiany te mają na celu ochronę inwestorów kryptowalutowych, takich jak Ty, i upewnienie się, że inwestorzy są świadomi ryzyka związanego z inwestowaniem w aktywa kryptowalutowe.

Zgodnie z nowymi przepisami, traderzy z Ontario na Newton i innych kanadyjskich platformach kryptowalutowych będą podlegać rocznemu limitowi 30 000 CAD na wszystkie monety kryptowalutowe z wyłączeniem Bitcoina (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH) i Litecoin (LTC).

Newton dodatkowo wyjaśnił, że jeśli inwestor kupił, a następnie sprzedał monetę, kwota sprzedaży zostanie odjęta od limitu. Limit resetuje się co 12 miesięcy od pierwszego zakupu.

Inne zmiany mające na celu ochronę konsumentów obejmują „kwestionariusz handlowy”, w którym giełda jest zobowiązana do zbierania informacji od użytkowników na temat ich dotychczasowego doświadczenia i wiedzy na temat inwestowania w kryptowaluty, sytuacji finansowej i tolerancji ryzyka.

Giełda kryptowalut będzie również wysyłać powiadomienia, jeśli portfel inwestora poniesie stratę, którą wskazał w kwestionariuszu.

Kanadyjska platforma Bitbuy również wprowadziła podobne limity. Dotyczą one użytkowników w prowincjach Manitoba, Nowy Brunszwik, Nowa Fundlandia i Labrador, Nowa Szkocja, Wyspa Księcia Edwarda, Terytoria Północno-Zachodnie, Nunavut i Yukon.

kanada kryptowaluty
reklama
reklama