Kanadyjscy regulatorzy celują w wprowadzające w błąd reklamy giełd | Wiadomości | CrypS.

Kanadyjscy regulatorzy celują w wprowadzające w błąd reklamy giełd

Redakcja
Kanada przedstawia wytyczne w zakresie przepisów kryptowalutowych

Canadian Securities Administrators (CSA) i Investment Industry Regulatory Organization of Canada (IIROC) wydały ostatnio komunikat dotyczący niewłaściwych praktyk marketingowych stosowanych przez krypto platformy w kraju.

Komunikat regulatorów został opublikowany na początku tego tygodnia na stronie internetowej OSC. Zaczyna się on od wyrażenia obaw dotyczących “niektórych działań reklamowych i strategii marketingowych stosowanych przez platformy, które handlują kryptowalutami”. W dalszej części stwierdzono, że praktyki te mogą naruszać przepisy dotyczące papierów wartościowych i budzić obawy związane z interesem publicznym. Nie podano jednak nazw żadnych konkretnych platform.

Następnie omówiono obawy o promocję i schematy “w stylu hazardowym”, w które rzekomo zaangażowały się te platformy:

Zauważyliśmy ostatnio, że niektóre krypto platformy stosują strategie reklamowe lub marketingowe, które obejmują konkursy, promocje, bonusy i limity czasowe. Wszystko po to, aby zachęcić inwestorów do zaangażowania się w handel i szybkiego działania w obawie przed utratą możliwości inwestycyjnych lub nagrody.

CSA i IIROC twierdzą, że takie promocje mogą zachęcać inwestorów do podejmowania bardziej ryzykownych decyzji inwestycyjnych niż te, które podejmowaliby w normalnych warunkach. Działalność ta może zatem “naruszać obowiązek traktowania klientów sposób uczciwy, rzetelny i w dobrej wierze”.

Zawiadomienie kończy się listą przykładowych oświadczeń giełd, które naruszałyby kanadyjskie prawo papierów wartościowych oraz uzasadnieniem z jakiego powodu. Wśród nich są twierdzenia typu “Jesteśmy najtańszym i najlepszym źródłem zakupu Bitcoina”. Jak twierdzą regulatorzy, nie ma możliwości uzasadnienia takich oświadczeń twardymi dowodami.

Jasność przepisów w Kanadzie

Dokument pokazuje również niezwykłą jasność kanadyjskich regulatorów na temat tego, jakie zmiany chcieliby wprowadzić w platformach handlu kryptowalutami Przedstawia on nawet listę pracowników CSA i IIROC, z którymi giełdy mogą się skontaktować w przypadku dalszych pytań.

Jest to kontrast w stosunku do Stanów Zjednoczonych. Przepisy w USA są zagmatwane i trudne do egzekwowania przez krypto platformy.

Kanada przedstawia wytyczne w zakresie przepisów kryptowalutowychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.