Kanada zmienia wytyczne dotyczące giełd kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Kanada zmienia wytyczne dotyczące giełd kryptowalut

Mariusz Przepiórka
kanada zapowiada przepisy dla giełdy kryptowalut Giełdy kryptowalut

Organizacja Canadian Securities Administrators (CSA) regulująca kanadyjski rynek kapitałowy, opublikowała nowe wytyczne dotyczące giełd kryptowalut. Zgodnie z nimi giełdy działające na terenie Kanady będą podlegały przepisom obejmującym papiery wartościowe.

Informacja podaje również, że prawo dotyczące papierów wartościowych może być stosowane do platform, które pozwalają na kupno i sprzedaż aktywów podlegających pod kategorię towaru. Zgodnie z wytycznymi o zgodność ze wskazanymi przepisami musi zadbać większość zcentralizowanych giełd kryptowalut – tych działających na terenie Kanady jak i z terenów offshore. Wytyczne nie obejmują jedynie giełd, które nie przechowują depozytów swoich klientów.

Wytyczne CSA wywołały alarm w branży. Wiele giełd krypto walutowych oferuje swoim klientom różne produkty, które w świetle nowych regulacji będą papierami wartościowymi. Agencja doradza giełdom skorzystanie z porad prawnych. Zapowiada też podjęcie surowych działań wobec giełd, które nie będą stosować się do wytycznych na kanadyjskim rynku.

kanada zapowiada przepisy dla giełdy kryptowalut