Kanada zmienia wytyczne dotyczące giełd kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Kanada zmienia wytyczne dotyczące giełd kryptowalut

Mariusz Przepiórka
kanada zapowiada przepisy dla giełdy kryptowalut

Organizacja Canadian Securities Administrators (CSA) regulująca kanadyjski rynek kapitałowy, opublikowała nowe wytyczne dotyczące giełd kryptowalut. Zgodnie z nimi giełdy działające na terenie Kanady będą podlegały przepisom obejmującym papiery wartościowe.

Informacja podaje również, że prawo dotyczące papierów wartościowych może być stosowane do platform, które pozwalają na kupno i sprzedaż aktywów podlegających pod kategorię towaru. Zgodnie z wytycznymi o zgodność ze wskazanymi przepisami musi zadbać większość zcentralizowanych giełd kryptowalut – tych działających na terenie Kanady jak i z terenów offshore. Wytyczne nie obejmują jedynie giełd, które nie przechowują depozytów swoich klientów.

Wytyczne CSA wywołały alarm w branży. Wiele giełd krypto walutowych oferuje swoim klientom różne produkty, które w świetle nowych regulacji będą papierami wartościowymi. Agencja doradza giełdom skorzystanie z porad prawnych. Zapowiada też podjęcie surowych działań wobec giełd, które nie będą stosować się do wytycznych na kanadyjskim rynku.

kanada zapowiada przepisy dla giełdy kryptowalut