Kanada zmienia wytyczne dotyczące giełd kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Kanada zmienia wytyczne dotyczące giełd kryptowalut

Redaktor: Albert Czajkowski
kanada zapowiada przepisy dla giełdy kryptowalut

Organizacja Canadian Securities Administrators (CSA) regulująca kanadyjski rynek kapitałowy, opublikowała nowe wytyczne dotyczące giełd kryptowalut. Zgodnie z nimi giełdy działające na terenie Kanady będą podlegały przepisom obejmującym papiery wartościowe.

Informacja podaje również, że prawo dotyczące papierów wartościowych może być stosowane do platform, które pozwalają na kupno i sprzedaż aktywów podlegających pod kategorię towaru. Zgodnie z wytycznymi o zgodność ze wskazanymi przepisami musi zadbać większość zcentralizowanych giełd kryptowalut – tych działających na terenie Kanady jak i z terenów offshore. Wytyczne nie obejmują jedynie giełd, które nie przechowują depozytów swoich klientów.

Wytyczne CSA wywołały alarm w branży. Wiele giełd krypto walutowych oferuje swoim klientom różne produkty, które w świetle nowych regulacji będą papierami wartościowymi. Agencja doradza giełdom skorzystanie z porad prawnych. Zapowiada też podjęcie surowych działań wobec giełd, które nie będą stosować się do wytycznych na kanadyjskim rynku.

kanada zapowiada przepisy dla giełdy kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.