Kalifornia znosi zakaz przekazywania Bitcoinów i innych kryptowalut na kampanie polityczne | Wiadomości | CrypS.

Kalifornia znosi zakaz przekazywania Bitcoinów i innych kryptowalut na kampanie polityczne

Zerelik Maciej
jak kupić kryptowaluty kartą kredytową

Ustawodawcy w złotym stanie przegłosowali zakończenie zakazu darowizn kryptowalutowych dla stanowych i miejskich kandydatów politycznych.

Fair Political Practices Commission (FPPC) orzekła w czwartek, że mieszkańcy Kalifornii mogą dokonywać darowizn w dowolnej wysokości (w ramach kalifornijskich limitów) w kryptowalutach takich jak Bitcoin.

Nie należy jednak zbytnio się ekscytować. Chociaż akceptowanie darowizn kryptowalutowych może wskazywać na to, że Kalifornia przyjmuje bezprawną, globalną i pseudonimową naturę kryptowalut, jest pewien haczyk.

Kampanie polityczne muszą natychmiast przekształcić wszelkie darowizny kryptowalutowe w dolary amerykańskie, a do tego celu użyte mogą być tylko procesory płatności zarejestrowane w Departamencie Skarbu USA.

Ponadto wszystkie kampanie stanowe i lokalne muszą mieć „odpowiednie procedury KYC, które pozwalają sformułować uzasadnione przekonanie, że zna prawdziwą tożsamość każdego wpłacającego”. Tak wynika z zatwierdzonego rozporządzenia, które zostało po raz pierwszy zainicjowane w maju. Każdy, kto przekazuje kryptowalutę, musi również podać swoje imię i nazwisko, adres, zawód i pracodawcę, aby darowizna została uznana za legalną i ważną. David Bainbridge, główny radca prawny FPPC, podczas czwartkowego spotkania zatwierdzającego powiedział:

Podczas opracowywania tego rozporządzenia musieliśmy zająć się nieodłącznym problemem dotyczącym kryptowalut i możliwości, jakie stwarza dla nielegalnych wpłat, ponieważ jest z natury – celowo, w niektórych okolicznościach – anonimowa, a w wielu okolicznościach jest nie do wyśledzenia. Więc przy opracowywaniu tego rozporządzenia byliśmy świadomi tych bardzo uzasadnionych obaw, które były powodem, dla którego Komisja cztery lata temu zakazała wpłat za pomocą kryptowalut.

Zgodnie z nowymi zasadami, żadne datki kryptowalutowe nie mogą pochodzić z anonimowego lub zewnętrznego źródła, przypuszczalnie w celu zapobieżenia zagranicznej ingerencji.

I chociaż może się wydawać, że Kalifornia „przyjmuje kryptowaluty”, faktem pozostaje, że wszystkie zebrane cyfrowe aktywa muszą być natychmiast zamienione na USD. Innymi słowy, stan Kalifornia przyjmie twoją kryptowalutę, ale nie wydaje się widzieć żadnych potencjalnych korzyści lub użyteczności w trzymaniu jej w dłuższym okresie.

Niezależnie od tego, zatwierdzone zasady były najbardziej korzystne dla kryptowalut z innych proponowanych opcji, które obejmowały utrzymanie zakazu lub ograniczenie darowizn kryptowalutowych do 100 USD.

jak kupić kryptowaluty kartą kredytową
reklama
reklama