JPMorgan oferuje dostęp do funduszy kryptograficznych | Wiadomości | CrypS.

JPMorgan oferuje dostęp do funduszy kryptograficznych

Konrad Juszczyk
Strateg JPMorgan ostrzega przed osłabieniem Bitcoina

Jeden z największych banków w Stanach Zjednoczonych – JPMorgan otworzył dostęp do funduszy kryptowalutowych opartych na BTC, BCH, ETH i ETC dla swoich klientów zarządzających aktywami.

Fundusze kryptowalutowe od JPMorgan

JPMorgan Chase & Co z dniem 19 lipca dał swoim doradcom finansowym zielone światło, aby zapewnić wszystkim swoim klientom zarządzającym majątkiem dostęp do funduszy kryptowalutowych, co czyni go pierwszym dużym amerykańskim bankiem, który to zrobił. Pracownicy holdingu finansowego nie mogą jednak rekomendować w żaden sposób produktów inwestycyjnych opartych na aktywach cyfrowych, mając jedynie prawo do przeprowadzania transakcji z nimi związanych na życzenie klientów.

Według raportu od Business Insider cztery z oferowanych produktów przez bank pochodzą od Grayscale Investments, a jeden od Osprey Funds. Rzecznicy zarówno Grayscale, jak i Osprey Funds potwierdzili, że ich fundusze są teraz oferowane klientom JPMorgan. Konkurencyjni gracze w branży finansowej, w tym Goldman Sachs, Morgan Stanley i Bank of America, zanim pójdą w ślady JPM, muszą jeszcze otworzyć bezpośredni dostęp do produktów opartych na kryptowalutach dla klientów detalicznych.

Posunięcie to stanowi kamień milowy w ofercie aktywów cyfrowych banku, po tym, jak jego dyrektor generalny, Jamie Dimon, zagroził w 2017 roku zwolnieniem pracowników, którzy handlowali bitcoinami. Dimon złagodniał od momentu, w którym kryptowaluty stały się popularną klasą aktywów i mogą one przynieść gigantowi finansowemu sporo świeżego kapitału. Szefowa ds. zarządzania aktywami i majątkiem w JPMorgan, Mary Callahan Erdoes, powiedziała Bloombergowi, że wielu klientów banku postrzega kryptowaluty jako klasę aktywów i chce w nią inwestować.

Strateg JPMorgan ostrzega przed osłabieniem Bitcoinareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.