Japońskie władze twierdzą, że inwestorzy Cardano nie zapłacili 6 mln USD podatków | Wiadomości | CrypS.

Japońskie władze twierdzą, że inwestorzy Cardano nie zapłacili 6 mln USD podatków

Maciej Zerelik
cardano ada smart kontrakty

Zgodnie z raportem lokalnych mediów, wielu inwestorów kryptowalut w Japonii zaniża swoje podatki. Łącznie nie zapłacili oni aż 1.4 miliarda jenów (około 12,6 miliona dolarów).

Znaczna część nierozliczonych zysków jest powiązana z ADA, rodzimym tokenem Cardano i trzecią co do wielkości kryptowalutą na świecie, której kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 70 miliardów dolarów.

Według osoby zaangażowanej w audyty, wielu inwestorów z regionu Kanto, skorzystało zwłaszcza z rajdu cenowego ADA w 2021 r. Z całkowitej kwoty nieujawnionych podatków, około 6 milionów dolarów przypisuje się właśnie hossie Cardano.

ADA zyskała ponad 1100% wartości od początku roku, osiągając na początku września rekordowy poziom powyżej 3 dolarów. Cena aktywa od tego czasu z powrotem spadła, a w momencie pisania tego tekstu za natywny token sieci trzeba zapłacić ok. 2,2 USD.

Projekt Cardano jest czasami nazywany „japońskim Ethereum”. Swoje ICO, które przeprowadził w latach 2015-2017 skupiało się bowiem głównie na azjatyckich rynkach.

Pomimo dużego zainteresowania, ADA stała się dostępna do obrotu w Japonii dopiero w sierpniu tego roku. Pierwszą lokalną giełdą, która pokonała surowe przeszkody regulacyjne i dodała wsparcie dla aktywa był Bitpoint. Wcześniej japońscy inwestorzy mogli handlować ADA tylko na zagranicznych platformach, takich jak Binance, Kraken lub Bittrex.

cardano ada smart kontrakty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.