Japońskie władze twierdzą, że inwestorzy Cardano nie zapłacili 6 mln USD podatków | Wiadomości | CrypS.

Japońskie władze twierdzą, że inwestorzy Cardano nie zapłacili 6 mln USD podatków

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
cardano ada smart kontrakty

Zgodnie z raportem lokalnych mediów, wielu inwestorów kryptowalut w Japonii zaniża swoje podatki. Łącznie nie zapłacili oni aż 1.4 miliarda jenów (około 12,6 miliona dolarów).

Znaczna część nierozliczonych zysków jest powiązana z ADA, rodzimym tokenem Cardano i trzecią co do wielkości kryptowalutą na świecie, której kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 70 miliardów dolarów.

Według osoby zaangażowanej w audyty, wielu inwestorów z regionu Kanto, skorzystało zwłaszcza z rajdu cenowego ADA w 2021 r. Z całkowitej kwoty nieujawnionych podatków, około 6 milionów dolarów przypisuje się właśnie hossie Cardano.

ADA zyskała ponad 1100% wartości od początku roku, osiągając na początku września rekordowy poziom powyżej 3 dolarów. Cena aktywa od tego czasu z powrotem spadła, a w momencie pisania tego tekstu za natywny token sieci trzeba zapłacić ok. 2,2 USD.

Projekt Cardano jest czasami nazywany “japońskim Ethereum”. Swoje ICO, które przeprowadził w latach 2015-2017 skupiało się bowiem głównie na azjatyckich rynkach.

Pomimo dużego zainteresowania, ADA stała się dostępna do obrotu w Japonii dopiero w sierpniu tego roku. Pierwszą lokalną giełdą, która pokonała surowe przeszkody regulacyjne i dodała wsparcie dla aktywa był Bitpoint. Wcześniej japońscy inwestorzy mogli handlować ADA tylko na zagranicznych platformach, takich jak Binance, Kraken lub Bittrex.

cardano ada smart kontraktyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.