Jak najtaniej przesyłać kryptowaluty w moment? Coinbase ma na to plan | Wiadomości | CrypS.

Jak najtaniej przesyłać kryptowaluty w moment? Coinbase ma na to plan

Karolina Kropopek
Coinbase podejmie walkę z SEC

Dyrektor generalny popularnej amerykańskiej giełdy wirtualnych walut Brian Armstrong przedstawił wizję natychmiastowych globalnych transakcji kryptowalutowych dokonywanych przy zerowych kosztach.


Współzałożyciel Coinbase opowiedział o przyszłości, w której płatności w kryptowalutowych aktywach byłyby nie tylko alternatywą dla tradycyjnego systemu finansowego, ale również preferowanym wyborem.

Ambitna wizja CEO Coinbase wobec płatności kryptowalutowych

Plan, o którym opowiedział amerykański biznesmen, miliarder oraz inwestor może zrewolucjonizować globalną infrastrukturę płatniczą, jeśli zostałby on rzeczywiście zrealizowany. Brian Armstrong zakłada, iż mógłby on stanowić wyzwanie dla tradycyjnych gigantów płatniczych tj. Visa i MasterCard. 

Kluczowym pytaniem, jakie się tu pojawia, jest to, czy używanie wirtualnych walut mogłoby być opłacalne przy równoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa oraz natychmiastowości transakcji. Firmy z branży wirtualnych walut musiałyby włożyć w to wiele pracy. 

Coinbase już pochyla się nad zapewnieniem swoim klientom dostępu do takiej formy płatności bądź transferu środków. Wszystko to ma odbywać się przy wykorzystaniu portfela przynależnego do tej platformy znanego, jako Coinbase Wallet oraz protokołu kryptograficznego XMPT, który pozwoli na szyfrowane i zdecentralizowane płatności. 

Masowa adopcja wirtualnych walut wymaga dużo pracy

Obecnie kryptowaluty są w dalszym ciągu postrzegane bardziej, jako narzędzie inwestycyjne, bądź spekulacyjne. Z uwagi na wysokie wahania wartości większości z nich wiele osób nie wyobraża sobie tego, aby używać przykładowo bitcoina (BTC) do dokonywania codziennych płatności za zakupy. 

Również Brian Armstrong zwrócił uwagę na to, że branżę tę czeka dużo pracy, zanim kryptowalutowe aktywa zdołają trafić do mas. Kluczowe obszary wymagające poprawy obejmują aspekty tj. uproszczenie doświadczenia użytkownika, a także integrację rozwiązań warstwy 2 (L2). 

Według dyrektora generalnego Coinbase “magicznym” progiem jest w tym przypadku uzyskanie średniej opłaty transakcyjnej niższej niż 1 cent oraz potwierdzenia transakcji w mniej niż 1 sekundę. Przekroczenie tej bariery mogłoby w jego opinii doprowadzić do przeniesienia większej ilości płatności do przestrzeni Web3. 

Kryptowaluty rzeczywiście mogłyby być tańsze w użytku niż systemy płatnicze tj. Visa i Mastercard. Wpierw jednak muszą one stać się mniej skomplikowanymi dla zwykłego użytkownika.  

Coinbase podejmie walkę z SECreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.