Jack Dorsey inwestuje w startup CoinList | Wiadomości | CrypS.

Jack Dorsey inwestuje w startup CoinList

Mariusz Przepiórka
Jack Dorsey

Jack Dorsey zwiększa swoje zaangażowanie w rynek kryptowalutowy. Tym razem współzałożyciel Twittera wsparł ICO platformy handlowej o nazwie CoinList.

Dzięki jego pomocy spółka zebrała 10 mln USD. CoinList powstała w roku 2017 i działa jako platforma handlowa, która najpierw uzyskała wsparcie Polychain Capital i zebrała ponad 9 mln USD.

Kilka dni temu CoinList ogłosiła zamknięcie kampanii prowadzonej przez Polychain Capital i poinformowała o uzyskaniu wsparcia ze strony Dorseya i Collaborative Fund. Zgromadzone środki posłużą do dalszego rozwoju CoinList Trade, platformy tradingowej udostępniającej również portfel kryptowalutowy.

Jack Dorsey zawsze był wielkim zwolennikiem kryptowalut, a w szczególności Bitcoina. Jednocześnie krytykuje kryptowalutowy projekt Libra prowadzony przez Facebooka jako całkowicie niezgodny z wartościami Twittera. W rozmowie z WSJ Jack Dorsey stwierdził, że CoinList jest dobrym miejscem na wprowadzanie nowych kryptowalut na rynek. – Branża krypto potrzebuje wiarygodnej platformy, która pozwoli na uruchamianie nowych projektów. Pod tym względem CoinList jest liderem na rynku, więc trading jest kolejnym logicznym krokiem – powiedział Dorsey.

Jack Dorsey
reklama
reklama