Jack Dorsey inwestuje w startup CoinList | Wiadomości | CrypS.

Jack Dorsey inwestuje w startup CoinList

Redaktor: Albert Czajkowski
Jack Dorsey

Jack Dorsey zwiększa swoje zaangażowanie w rynek kryptowalutowy. Tym razem współzałożyciel Twittera wsparł ICO platformy handlowej o nazwie CoinList.

Dzięki jego pomocy spółka zebrała 10 mln USD. CoinList powstała w roku 2017 i działa jako platforma handlowa, która najpierw uzyskała wsparcie Polychain Capital i zebrała ponad 9 mln USD.

Kilka dni temu CoinList ogłosiła zamknięcie kampanii prowadzonej przez Polychain Capital i poinformowała o uzyskaniu wsparcia ze strony Dorseya i Collaborative Fund. Zgromadzone środki posłużą do dalszego rozwoju CoinList Trade, platformy tradingowej udostępniającej również portfel kryptowalutowy.

Jack Dorsey zawsze był wielkim zwolennikiem kryptowalut, a w szczególności Bitcoina. Jednocześnie krytykuje kryptowalutowy projekt Libra prowadzony przez Facebooka jako całkowicie niezgodny z wartościami Twittera. W rozmowie z WSJ Jack Dorsey stwierdził, że CoinList jest dobrym miejscem na wprowadzanie nowych kryptowalut na rynek. – Branża krypto potrzebuje wiarygodnej platformy, która pozwoli na uruchamianie nowych projektów. Pod tym względem CoinList jest liderem na rynku, więc trading jest kolejnym logicznym krokiem – powiedział Dorsey.

Jack Dorseyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.