Izraelski bank Leumi zaoferuje usługi tradingu kryptowalutowego | Wiadomości | CrypS.

Izraelski bank Leumi zaoferuje usługi tradingu kryptowalutowego

Mariusz Przepiórka
Izrael Bitcoin

Leumi, jeden z największych banków w Izraelu, zapowiedział uruchomienie oferty handlu kryptowalutami za pośrednictwem własnej platformy cyfrowej Pepper Invest. O wprowadzeniu nowej oferty spółka poinformowała w specjalnym komunikacie prasowym.

Bank Leumi zaoferuje nową usługę we współpracy z nowojorską platformą depozytowo-transakcyjną Paxos i będzie pierwszym bankiem w Izraelu, który udostępni swoim klientom możliwość handlu kryptowalutami. Klienci będą mogli kupować, przechowywać i sprzedawać bitcoiny (BTC) i ether (ETH) początkowo w transakcjach zaczynających się od 50 szekli (15,49 USD).

Na razie nie podano daty uruchomienia nowej oferty, która wymaga jeszcze zatwierdzenia przez regulatora. W swym komunikacie bank Leumi wskazał, że platforma Pepper będzie pobierać podatek zgodnie z wytycznymi izraelskiego urzędu skarbowego, dzięki czemu klienci nie będą musieli samodzielnie zmagać się z zawiłościami podatkowymi. Wcześniej o planach izraelskiego banku informowała Agencja Reutera.

Izrael Bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.