IRS zaprasza firmy kryptowalutowe do dyskusji o podatkach | Wiadomości | CrypS.

IRS zaprasza firmy kryptowalutowe do dyskusji o podatkach

Mariusz Przepiórka
IRS kryptowaluty

Amerykański Urząd Skarbowy (IRS) zaprosił firmy z branży kryptowalutowej do udziału w szczycie poświęconym podatkom dochodowym od aktywów cyfrowych. Wydarzenie odbędzie się 3 marca i obejmie cztery 90-minutowe panele dyskusyjne.

Wiodące tematy poszczególnych części to nowinki technologiczne, problemy giełd kryptowalutowych, przygotowanie zeznania podatkowego oraz ramy prawne i dostosowanie się do ich wymogów. Uczestnicy dyskusji wygłoszą swe opinie oraz wezmą udział w debacie z publicznością.

IRS potwierdził organizację wydarzenia, jednak nazwy uczestniczących firm nie zostały ujawnione. Kwestia opodatkowania zysków z kryptowalut od dawna spędza sen z powiek organom skarbowym. Brak odpowiednich regulacji stanowi również kłopot dla podatników. Nie wiedzą oni w jaki sposób wykazywać swoje dochody i rozliczać się z nich przed fiskusem.

IRS kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.