IRS wysłał zawiadomienia do użytkowników Coinbase... przypadkowo | Wiadomości | CrypS.

IRS wysłał zawiadomienia do użytkowników Coinbase… przypadkowo

Maciej Zerelik
irs 1040 formularz

Internal Revenue Service (IRS) po raz kolejny wysyła listy do posiadaczy kryptowalut. Tym razem urząd skarbowy twierdzi, że niektórzy z nich są winni państwu setki tysięcy dolarów.

CryptoTrader.Tax, serwis zajmujący się krypto podatkami, zauważył ten problem na początku tego tygodnia. Firma zaczęła otrzymywać napływ zgłoszeń związanych z zawiadomieniami CP2000. CP2000 wskazują, że IRS znalazł rozbieżność między informacjami złożonymi do urzędu a tymi, które zdobył samodzielnie. Niektórzy użytkownicy otrzymali listy informujące, że są winni państwu nawet setki tysięcy dolarów.

Błąd leży po stronie IRS

Eksperci podatkowi twierdzą, że w tym przypadku błąd popełnił IRS. Problem jest spowodowany przez sposób w jaki Coinbase i inne giełdy przekazują informacje o użytkownikach. Giełda wykorzystuje formularz 1099K, a nie 1099 lub 1099B, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych giełd.

Według Davida Kemmerera, CEO CryptoTrader.Tax, 1099K może powodować rozbieżności w raportowaniu, ponieważ wyszczególnia wpływy brutto ze wszystkich transakcji dokonanych w ciągu roku. Może to sprawiać wrażenie, że inwestorzy osiągnęli ogromne, niezgłoszone zyski, a nie tylko wykazali zyski i straty – kwoty, które IRS ma opodatkować.

„1099-K nigdy nie miał być formularzem dla giełd kryptowalut, którą można by wykorzystać do raportowania dochodów. Został on zaprojektowany w celu raportowania zysków z platform, na których są wypłacane bezpośrednio przez zewnętrznych handlowców, takich jak Uber, Lyft i Etsy. Formularz ten nie ma sensu w kontekście giełd kryptowalut, a mimo to wiele znanych giełd, takich jak Coinbase, zdecydowało się na 1099 do raportowania informacji o zarobkach klientów”

– napisał Kemmerer w poście na blogu.

Ci, którzy otrzymali zawiadomienia CP2000, aby rozwiązać tę sytuację będą musieli udowodnić swoje przychody przed regulatorem podatkowym.

irs 1040 formularz
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.