IRS wysłał zawiadomienia do użytkowników Coinbase... przypadkowo | Wiadomości | CrypS.

IRS wysłał zawiadomienia do użytkowników Coinbase… przypadkowo

Zerelik Maciej
irs 1040 formularz

Internal Revenue Service (IRS) po raz kolejny wysyła listy do posiadaczy kryptowalut. Tym razem urząd skarbowy twierdzi, że niektórzy z nich są winni państwu setki tysięcy dolarów.

CryptoTrader.Tax, serwis zajmujący się krypto podatkami, zauważył ten problem na początku tego tygodnia. Firma zaczęła otrzymywać napływ zgłoszeń związanych z zawiadomieniami CP2000. CP2000 wskazują, że IRS znalazł rozbieżność między informacjami złożonymi do urzędu a tymi, które zdobył samodzielnie. Niektórzy użytkownicy otrzymali listy informujące, że są winni państwu nawet setki tysięcy dolarów.

Błąd leży po stronie IRS

Eksperci podatkowi twierdzą, że w tym przypadku błąd popełnił IRS. Problem jest spowodowany przez sposób w jaki Coinbase i inne giełdy przekazują informacje o użytkownikach. Giełda wykorzystuje formularz 1099K, a nie 1099 lub 1099B, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych giełd.

Według Davida Kemmerera, CEO CryptoTrader.Tax, 1099K może powodować rozbieżności w raportowaniu, ponieważ wyszczególnia wpływy brutto ze wszystkich transakcji dokonanych w ciągu roku. Może to sprawiać wrażenie, że inwestorzy osiągnęli ogromne, niezgłoszone zyski, a nie tylko wykazali zyski i straty – kwoty, które IRS ma opodatkować.

„1099-K nigdy nie miał być formularzem dla giełd kryptowalut, którą można by wykorzystać do raportowania dochodów. Został on zaprojektowany w celu raportowania zysków z platform, na których są wypłacane bezpośrednio przez zewnętrznych handlowców, takich jak Uber, Lyft i Etsy. Formularz ten nie ma sensu w kontekście giełd kryptowalut, a mimo to wiele znanych giełd, takich jak Coinbase, zdecydowało się na 1099 do raportowania informacji o zarobkach klientów”

– napisał Kemmerer w poście na blogu.

Ci, którzy otrzymali zawiadomienia CP2000, aby rozwiązać tę sytuację będą musieli udowodnić swoje przychody przed regulatorem podatkowym.

irs 1040 formularz
reklama
reklama