IRS aktualizuje formularz podatkowy 1040 | Wiadomości | CrypS.

IRS aktualizuje formularz podatkowy 1040

Maciej Zerelik
irs 1040 formularz

Wydaje się, że Internal Revenue Service (IRS) znalazł sposób na inwestorów uchylających się od płacenia podatków. Zrobił to bardzo prosto, po prostu aktualizując formularz podatkowy.

Aktualizacja formularza podatkowego

Według Wall Street Journal, IRS planuje zmienić swój formularz podatkowy 1040. W zaktualizowanej wersji będzie znajdować się pytanie o kryptowalutową aktywność.

IRS nieustannie dąży do wykrywania kryptowalutowych transakcji, ponieważ podejrzewa, że wielu obywateli nie płaci należnych podatków. Wygląda na to, że urząd skarbowy znalazł w końcu sposób, aby naliczyć wszystkich posiadaczy cyfrowych aktywów.

Od teraz w formularzu podatkowym będzie znajdować się krótkie pytanie, na które będą tylko dwie odpowiedzi, „tak lub nie”:

„Czy w dowolnym momencie w roku 2020, otrzymywałeś, sprzedawałeś, wysyłałeś, wymieniałeś lub w inny sposób nabywałeś jakiekolwiek udziały finansowe w jakiejkolwiek wirtualnej walucie?”

Przed aktualizacją formularza pytanie pojawiało się w części, w której podatnicy nie musieli obowiązkowo udzielać odpowiedzi. Jednak umieszczenie go tuż pod danymi osobowymi podatnika , daje jasno do zrozumienia, że jest ono obowiązkowe.

Na informację o aktualizacji formularza 1040 zareagował Ed Zollars mówiąc:

„To umieszczenie jest bezprecedensowe i ułatwi IRS wygrywanie spraw przeciwko podatnikom, którzy zaznaczą „Nie”, kiedy powinni zaznaczyć „Tak”.

IRS walczy z kryptowalutami

W przeszłości pojawiły się skargi na brak solidnych ram regulacyjnych w zakresie składania kryptowalutowych deklaracji podatkowych. W październiku 2019 roku IRS opublikował nowe wytyczne, które rzekomo ułatwiłyby inwestorom składanie takich deklaracji. Amerykański urząd skarbowy wysłał również listy z przypomnieniami do posiadaczy kryptowalut.

Wcześniej, we wrześniu, IRS ogłosił nagrodę w wysokości 625 000 dolarów dla każdego, kto pomoże „rozpracować” Monero i Lighting Network.

irs 1040 formularz
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.