Irański generał popiera stosowanie kryptowalut, by ominąć sankcje | Wiadomości | CrypS.

Irański generał popiera stosowanie kryptowalut, by ominąć sankcje

Mariusz Przepiórka
irański generał wzywa do omijania sankcji przy pomocy kryptowalut

Dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej Saeed Muhammad przedstawił nietypowy pomysł na ominięcie amerykańskich sankcji. Jak podał serwis coinit.ir, zdaniem Muhammada Iran powinien przychylnie spojrzeć na kryptowaluty i z ich pomocą zwiększyć udział inwestycji zagranicznych wewnątrz kraju.

– Domagamy się stworzenia bardziej rozbudowanego mechanizmu (giełda towarowa), aby ominąć sankcje – powiedział Saeed Muhammad. – Aby obejść sankcje, musimy z naszymi partnerami w innych krajach opracować takie rozwiązania, jak wymiana produktów i korzystanie z kryptowalut.

Iran od dawna jest celem sankcji nakładanych przez USA. Zadaniem sankcji jest odcięcie Iranu od międzynarodowego systemu finansowego i powstrzymanie zagranicznych firm przed inwestycjami w lokalne projekty. Sankcje coraz mocniej dają się we znaki gospodarce Iranu, dlatego od pewnego czasu władze kraju oceniają możliwości zastosowania kryptowalut. Niedawno też Ministerstwo Przemysłu, Górnictwa i Handlu wydało ponad 1000 licencji pozwalających na wydobywanie kryptowalut.

irański generał wzywa do omijania sankcji przy pomocy kryptowalut
reklama
reklama