Irański generał popiera stosowanie kryptowalut, by ominąć sankcje | Wiadomości | CrypS.

Irański generał popiera stosowanie kryptowalut, by ominąć sankcje

Mariusz Przepiórka
irański generał wzywa do omijania sankcji przy pomocy kryptowalut

Dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej Saeed Muhammad przedstawił nietypowy pomysł na ominięcie amerykańskich sankcji. Jak podał serwis coinit.ir, zdaniem Muhammada Iran powinien przychylnie spojrzeć na kryptowaluty i z ich pomocą zwiększyć udział inwestycji zagranicznych wewnątrz kraju.

– Domagamy się stworzenia bardziej rozbudowanego mechanizmu (giełda towarowa), aby ominąć sankcje – powiedział Saeed Muhammad. – Aby obejść sankcje, musimy z naszymi partnerami w innych krajach opracować takie rozwiązania, jak wymiana produktów i korzystanie z kryptowalut.

Iran od dawna jest celem sankcji nakładanych przez USA. Zadaniem sankcji jest odcięcie Iranu od międzynarodowego systemu finansowego i powstrzymanie zagranicznych firm przed inwestycjami w lokalne projekty. Sankcje coraz mocniej dają się we znaki gospodarce Iranu, dlatego od pewnego czasu władze kraju oceniają możliwości zastosowania kryptowalut. Niedawno też Ministerstwo Przemysłu, Górnictwa i Handlu wydało ponad 1000 licencji pozwalających na wydobywanie kryptowalut.

irański generał wzywa do omijania sankcji przy pomocy kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.