Idyjskie NCB: Większość dilerów narkotyków używa kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Idyjskie NCB: Większość dilerów narkotyków używa kryptowalut

Zerelik Maciej
indie NCB

Organy ścigania w Indiach ujawniły, że większość dilerów narkotyków używa kryptowalut, jako metody płatności za zakup twardych narkotyków z zagranicy. Ze względu na anonimowość cyfrowych walut, agencje śledcze mają problem z namierzeniem osób odpowiedzialnych za transakcje. Giełdy kryptowalut w Indiach, starają się zaostrzyć środki bezpieczeństwa w celu ograniczenia nielegalnych transakcji.

Dilerzy narkotyków próbują przechytrzyć organy ścigania przy pomocy krypto

Indyjska federalna agencja, Narcotics Control Bureau (NCB), zbadała nową strategię płatności, po śledztwie przeprowadzonym w ramach programu NDPS (Narcotic Drugs & Psychotropic Substances). Dochodzenie doprowadziło również do ujawnienia rosnącej liczby transakcji transgranicznych w Bombaju, Delhi, Bengaluru i Goa. Transakcje te w dużej mierze opłacają przemyt nielegalnych towarów.

Jak podał dziś New Indian Express, NCB twierdzi, że kryptowalutowe płatności są wykorzystywane głównie do przemytu narkotyków, z rynków darknetowych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie do Indii. Transakcje dokonywane w cyfrowych aktywach, uniemożliwiają organom ścigania skuteczne kontrolowanie przemytu nielegalnych towarów.

Rzecznik Sądu Najwyższego i ekspert w dziedzinie prawa cybernetycznego i kryminalistyki, Neeraj Aarora, powiedział:

„Jest to niebezpieczny trend, ponieważ kryptowalutę można kupić od operatora „hawala” i wykorzystać do dokonania płatności za kontrabandę. W takim przypadku organom ścigania będzie bardzo trudno namierzyć pochodzenie kryptowaluty”.

Giełdy kryptowalut muszą być uregulowane

Założyciel WazirX, Nischal Shetty opowiedział się za przyjęciem regulacji dla kryptowalut, aby zmniejszyć ich wykorzystanie w nielegalnej działalności. Aby jednak utrzymać czysty ekosystem kryptowalutowy w Indiach, giełdy muszą być dokładnie uregulowane i posiadać odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Shetty powiedział:

„Pracujemy nad kodeksem postępowania dla firm zajmujących się kryptowalutami w Indiach, który zawiera wytyczne dotyczące poznania swoich klientów/przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (KYC/ AML) i innych elementów związanych z regulacjami. Pomoże to ograniczyć nielegalne działania, jak również oszustwa. W ten sposób giełdy mogą pomóc organom ścigania, jak również edukować społeczeństwo”.

indie NCB
reklama
reklama