Huobi wraca na rynek amerykański | Wiadomości | CrypS.

Huobi wraca na rynek amerykański

Mariusz Przepiórka
Huobi wraca do USA

Należąca do grupy Huobi spółka Huobi Tech poinformowała, że uzyskała licencję Nevada Financial Institutions Division dla swej spółki Huobi Trust Company. Licencja stanu Nevada pozwoli na świadczenie usług powierniczych na terenie USA już w 2021 roku.

W grudniu 2019 działalność w USA zakończyła spółka Huobi US, powołując się na wymagania prawne. Wówczas przedstawiciele grupy Huobi zapowiadali, że nie rezygnują z amerykańskiego rynku i wrócą tam po spełnieniu wymogów regulacyjnych. Od tamtego czasu giełda z siedzibą w Singapurze rozważała różne opcje powrotu na rynek amerykański. W kwietniu bieżącego roku Ciara Sun zarządzająca grupą Huobi przyznała, że konieczne może być nawiązanie współpracy z podmiotem regulowanym przez instytucje amerykańskie.

Na czele Huobi Trust Company stanie Simon Collier, który wcześniej przez ponad siedem lat pracował jako dyrektor ds. projektów kontraktowych w HSBC w Hongkongu. Za projekt zgodności z amerykańskimi przepisami będzie odpowiadać Aja Heise, była dyrektor ds. zgodności z przepisami w Prime Trust. Ma ona również doświadczenie w przygotowywaniu projektów dotyczących polityki zapobiegającej praniu pieniędzy.

Ambitne plany giełdy Huobi

Według komunikatu Huobi Tech, informacja ta jest kluczowym krokiem na drodze do realizacji ambitnych planów firmy związanych ze zwiększeniem rozpoznawalności marki na świecie. Ruch ten następuje w czasie, gdy amerykańskie organy regulacyjne, w tym amerykański Departament Sprawiedliwości i Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, wprowadzają ściślejszą kontrolę nad giełdami kryptowalutowymi. Wiele globalnych giełd kryptowalutowych nadal napotyka na trudności w pozyskiwaniu licencji od państwowych organów regulacyjnych w USA, zwłaszcza dla swoich firm oferujących transakcje między kryptowalutami i walutami tradycyjnymi. Huobi posiadała licencje w 43 z 50 stanów, ale wiele z nich zezwoliło giełdzie na handel wyłącznie w parach kryptowalutowych.

Huobi wraca do USAreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.