Huobi przejmuje pierwszą giełdę w Ameryce Łacińskiej - Bitex | Wiadomości | CrypS.

Huobi przejmuje pierwszą giełdę w Ameryce Łacińskiej – Bitex

Zerelik Maciej
huobi

Huobi Global rozszerza swoją działalność poprzez zakup Bitex – platformy, która zbudowała pierwszą giełdę kryptowalut w Ameryce Łacińskiej. Obie strony nie ujawniły jednak żadnych szczegółów finansowych dotyczących transakcji.


Huobi Global ogłosiło, że nabyło zlokalizowaną w Ameryce Łacińskiej giełdę Bitex. Azjatycki gigant nie ujawnił jednak szczegółów dotyczących akwizycji.

Bitex, założony w 2014 roku, działa w Argentynie, Chile, Paragwaju i Urugwaju. Zgodnie z komunikatem prasowym, firma dołączy do Huobi, umożliwiając swoim klientom handel na tej platformie Huobi. Jednocześnie po integracji Bitex zachowa swoją własną markę i zespół zarządzający.

W komunikacie podkreślono, że ruch ten jest kluczowym krokiem w kierunku wejścia na rynek Ameryki Łacińskiej. Region ten – odpowiadający za 8-10% globalnej aktywności kryptowalutowej – doświadczył bowiem w ostatnich latach ogromnego wzrostu w zakresie adopcji cyfrowych aktywów.

Badanie przeprowadzone przez firmę analityczną Chainalysis wykazało, że wykorzystanie kryptowalut w krajach Ameryki Łacińskiej wzrosło w latach 2019-2021 o 1370%.

Caleb Lim, starszy menedżer ds. inwestycji w Huobi Group, skomentował nowe przejęcie jako kolejną szansę na zaoferowanie usług finansowych nieubankowionym osobom. Dodał też, że Huobi wprowadzi swoją ofertę o kolejne waluty lokalne, aby wspierać potrzeby użytkowników i współpracować z lokalnymi partnerami.

Obecnie tylko około połowa populacji Ameryki Łacińskiej posiada konta bankowe. Dzięki temu przejęciu Huobi Global ma nadzieję zaspokoić ten rosnący apetyt na alternatywne usługi finansowe dzięki technologii blockchain.

Dyrektor generalny Bitex Francisco Buero powiedział z kolei, że nowe partnerstwo ułatwi ekspansję jego firmy. Użytkownicy platformy będą mogli bowiem uzyskać dostęp do wielu różnych kryptowalut.

huobi
reklama
reklama