Huobi przejmuje pierwszą giełdę w Ameryce Łacińskiej - Bitex | Wiadomości | CrypS.

Huobi przejmuje pierwszą giełdę w Ameryce Łacińskiej – Bitex

Redakcja
huobi

Huobi Global rozszerza swoją działalność poprzez zakup Bitex – platformy, która zbudowała pierwszą giełdę kryptowalut w Ameryce Łacińskiej. Obie strony nie ujawniły jednak żadnych szczegółów finansowych dotyczących transakcji.


Huobi Global ogłosiło, że nabyło zlokalizowaną w Ameryce Łacińskiej giełdę Bitex. Azjatycki gigant nie ujawnił jednak szczegółów dotyczących akwizycji.

Bitex, założony w 2014 roku, działa w Argentynie, Chile, Paragwaju i Urugwaju. Zgodnie z komunikatem prasowym, firma dołączy do Huobi, umożliwiając swoim klientom handel na tej platformie Huobi. Jednocześnie po integracji Bitex zachowa swoją własną markę i zespół zarządzający.

W komunikacie podkreślono, że ruch ten jest kluczowym krokiem w kierunku wejścia na rynek Ameryki Łacińskiej. Region ten – odpowiadający za 8-10% globalnej aktywności kryptowalutowej – doświadczył bowiem w ostatnich latach ogromnego wzrostu w zakresie adopcji cyfrowych aktywów.

Badanie przeprowadzone przez firmę analityczną Chainalysis wykazało, że wykorzystanie kryptowalut w krajach Ameryki Łacińskiej wzrosło w latach 2019-2021 o 1370%.

Caleb Lim, starszy menedżer ds. inwestycji w Huobi Group, skomentował nowe przejęcie jako kolejną szansę na zaoferowanie usług finansowych nieubankowionym osobom. Dodał też, że Huobi wprowadzi swoją ofertę o kolejne waluty lokalne, aby wspierać potrzeby użytkowników i współpracować z lokalnymi partnerami.

Obecnie tylko około połowa populacji Ameryki Łacińskiej posiada konta bankowe. Dzięki temu przejęciu Huobi Global ma nadzieję zaspokoić ten rosnący apetyt na alternatywne usługi finansowe dzięki technologii blockchain.

Dyrektor generalny Bitex Francisco Buero powiedział z kolei, że nowe partnerstwo ułatwi ekspansję jego firmy. Użytkownicy platformy będą mogli bowiem uzyskać dostęp do wielu różnych kryptowalut.

huobireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.