Huobi otwiera cyfrowy fundusz powierniczy | Wiadomości | CrypS.

Huobi otwiera cyfrowy fundusz powierniczy

Redakcja
logo giełdy kryptowalut huobi, która ogłosiła komkurs na 8 kryptowalutę w ofercie

Singapurska giełda kryptowalutowa Huobi, ogłosiła, że rozpoczyna działalność w zakresie cyfrowego funduszu powierniczego.

 

Huobi początkowo będzie się skupiać na akredytowanych inwestorach i instytucjach, którym pozwoli subskrybować różne oferty publiczne tokenów od swoich partnerów giełdowych, z pułapem inwestycyjnym wynoszącym 10 BTC w zależności od profilu ryzyka użytkownika.

Ciara Sun, szefowa światowych rynków w Huobi Group, powiedziała w wywiadzie dla Cointelegraph:

“Rok 2020 będzie szczególnie ekscytujący dla rynku instytucjonalnego w miarę dojrzewania zgodności i regulacji. Już teraz widzimy wielkie przeszkody Wall Street, takie jak Tower Research, Renaissance Technologies, a niektóre z najlepszych światowych funduszy hedgingowych publicznie ogłaszają swoje wejście na rynek aktywów cyfrowych. W oczach tradycyjnych instytucji, krypto jest w postrzegane jako klasa aktywów, ale giełdy takie jak nasza mają na celu zapewnienie płynności i głębokości rynku, które są niezbędne, aby krypto mogła być realną opcją inwestycyjną”

Działalność w zakresie powiernictwa kryptowalut w Azji

W Azji działalność powiernicza jest skupiona w Hongkongu, ponieważ pod koniec 2019 roku regionalna Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych stworzyła ramy regulacyjne dla tego sektora. To właśnie tam otworzyły się firmy powiernicze takie jak, Aegis Custody, OSL i Hex Trust. Hongkong wszedł na rynek po raz pierwszy na początku 2020 roku, kiedy kierownik ds. wirtualnych aktywów Arrano Capital otworzył swoją pierwszą placówkę.

“Jako wyznaczony, zatwierdzony zarządca wirtualnych aktywów, możemy posiadać portfele, które inwestują do 100 procent w aktywa wirtualne. Myślę, że widzimy, że rynek bardzo szybko zmienia się z rynku detalicznego typu “wczesny inwestor” na taki, który jest napędzany przez duże przepływy z instytucji”.

– powiedział Avaneesh Acquilla, CIO Arrano Capital, w wywiadzie z Forkast.

logo giełdy kryptowalut huobi, która ogłosiła komkurs na 8 kryptowalutę w oferciereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.