Hrabstwo w New Jersey sprzedaje skonfiskowane BTC z 250% zyskiem | Wiadomości | CrypS.

Hrabstwo w New Jersey sprzedaje skonfiskowane BTC z 250% zyskiem

Zerelik Maciej
skonfiskowany bitcoin

Hrabstwo Monmouth z New Jersey spieniężyło Bitcoina skonfiskowanego ponad dwa lata temu w narkotykowej obławie, uzyskując 250% zysku.

W 2018 roku hrabstwo Monmouth zajęło Bitcoina, który pochodził z nielegalnej sprzedaży narkotyków. W tamtym czasie wartość skonfiskowanych cyfrowych walut wynosiła około 57 000 USD.

W 2019 r. hrabstwo złożyło wniosek o przepadek mienia, ponieważ podejrzany przyznał się do winy i został skazany na karę pozbawienia wolności. W ten właśnie sposób pierwotna kryptowaluta trafiła w ręce władz.

Od tego czasu cena Bitcoin poszybował w górę, osiągając w ostatnich tygodniach ATH powyżej 60 000 USD. W rezultacie, hrabstwo mogło sprzedać swoje cyfrowe aktywa za prawie 200 000 dolarów – z 250-procentowym zyskiem.

Hrabstwo Monmouth posiada również kilka innych skonfiskowanych kryptowalut. Zostały one przejęte w 2017 roku po aresztowaniu 16 osób za oszustwa finansowe. Wtedy monety te były warte 200 000 dolarów. Teraz jednak hrabstwo mogłoby je spieniężyć za 1,2 mln USD.

Inne konfiskaty BTC

To nie jest pierwszy raz w USA, kiedy Bitcoin został przejęty i sprzedany. Takie sytuacje mają miejsce już od 2014 roku, kiedy to US Marshals Service (USMS) wystawił na aukcję Bitcoiny przejęte z nieistniejącego już darknetowego rynku Silk Road. Jednym z uczestników tej sprzedaży był inwestor Tim Draper, który kupił na aukcji 30 000 sztuk BTC. Na zakupy wydał wtedy 19 milionów dolarów. Dziś jego majątek jest wart ponad 1,6 miliarda dolarów.

Niedawno, w marcu, amerykańska Administracja Służb Ogólnych sprzedała na dwóch aukcjach 7,54 BTC, zbierając łącznie 450 000 dolarów. Również w zeszłym miesiącu, francuskie władze sprzedały na aukcji skonfiskowane Bitcoiny o wartości 34,5 miliona dolarów – jeden z kupujących w niewytłumaczalny sposób zapłacił za swojego Bitcoina 290 000 dolarów.

skonfiskowany bitcoin
reklama
reklama