Hongkong wprowadza nowe zasady dla giełd kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Hongkong wprowadza nowe zasady dla giełd kryptowalutowych

Mariusz Przepiórka
Hongkong crypto

Regulująca rynek finansowy Hongkongu Securities and Futures Commission (SFC) zapowiedziała nowe regulacje dotyczące giełd wymiany kryptowalut. Wymagania obejmą m.in. zmianę podejścia giełd w zakresie procedury Know Your Customer (KYC) oraz zasad zapobiegających praniu pieniędzy.

Giełdy zlokalizowane w Hongkongu będą musiały dokładnie poznać tożsamość swoich klientów. Ponadto giełdy kryptowalutowe będą mogły świadczyć usługi tylko inwestorom profesjonalnym i będą musiały składać comiesięczne sprawozdania do SFC. Giełdy będą zmuszone posiadać również niezależnego audytora, a do zmiany istniejącej oferty lub wprowadzenia nowych produktów niezbędna będzie zgoda regulatora. Zgodnie z wymogami w gorących portfelach będzie mogło się znajdować maksymalnie 2% ogólnej kwoty środków w dyspozycji giełdy, co ma zabezpieczyć giełdy przed włamaniami hakerskimi.

Nowe wytyczne SFC zostały dobrze przyjęte przez branżę kryptowalutową. Zdaniem ekspertów już niedługo możemy spodziewać się pierwszej giełdy kryptowalutowej działającej w Hongkongu na chińskiej licencji. Największe szanse na rozpoczęcie takiej działalności przyznaje się giełdzie Huobi, która jest już notowana na giełdzie papierów wartościowych w Hongkongu. Wspomniana zmiana to również duży krok w stronę zwiększenia bezpieczeństwa na giełdach.

Nie podano jeszcze dokładnej daty wprowadzenia nowych regulacji.

Hongkong crypto
reklama
reklama