Hongkong wprowadza nowe zasady dla giełd kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Hongkong wprowadza nowe zasady dla giełd kryptowalutowych

Mariusz Przepiórka
Hongkong crypto

Regulująca rynek finansowy Hongkongu Securities and Futures Commission (SFC) zapowiedziała nowe regulacje dotyczące giełd wymiany kryptowalut. Wymagania obejmą m.in. zmianę podejścia giełd w zakresie procedury Know Your Customer (KYC) oraz zasad zapobiegających praniu pieniędzy.

Giełdy zlokalizowane w Hongkongu będą musiały dokładnie poznać tożsamość swoich klientów. Ponadto giełdy kryptowalutowe będą mogły świadczyć usługi tylko inwestorom profesjonalnym i będą musiały składać comiesięczne sprawozdania do SFC. Giełdy będą zmuszone posiadać również niezależnego audytora, a do zmiany istniejącej oferty lub wprowadzenia nowych produktów niezbędna będzie zgoda regulatora. Zgodnie z wymogami w gorących portfelach będzie mogło się znajdować maksymalnie 2% ogólnej kwoty środków w dyspozycji giełdy, co ma zabezpieczyć giełdy przed włamaniami hakerskimi.

Nowe wytyczne SFC zostały dobrze przyjęte przez branżę kryptowalutową. Zdaniem ekspertów już niedługo możemy spodziewać się pierwszej giełdy kryptowalutowej działającej w Hongkongu na chińskiej licencji. Największe szanse na rozpoczęcie takiej działalności przyznaje się giełdzie Huobi, która jest już notowana na giełdzie papierów wartościowych w Hongkongu. Wspomniana zmiana to również duży krok w stronę zwiększenia bezpieczeństwa na giełdach.

Nie podano jeszcze dokładnej daty wprowadzenia nowych regulacji.

Hongkong cryptoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.