Holenderskie władze skonfiskowały BTC i ETH warte ponad 25 milionów euro | Wiadomości | CrypS.

Holenderskie władze skonfiskowały BTC i ETH warte ponad 25 milionów euro

Redakcja
holandia kryptowaluty

Holenderskie władze zajęły ponad 25 milionów euro w kryptowalutach od kilkudziesięciu podejrzanych w sprawach karnych.

Holenderska prokuratura ogłosiła w zeszłym tygodniu, że we współpracy z dwoma innymi agencjami skonfiskowała w ostatnich miesiącach ponad 25 milionów euro (28,6 miliona dolarów) w kryptowalutach.

Służba Informacji i Dochodzeń Skarbowych (FIOD), Krajowa Służba Dochodzeń Kryminalnych (DLR) i Prokuratura Publiczna (OM) współpracowały przy różnych dochodzeniach, w których nacisk kładziono na konfiskatę portfeli kryptowalutowych.

FIOD jest agencją rządu Holandii odpowiedzialną za prowadzenie dochodzeń w sprawie przestępstw finansowych. Krajowa Kryminalna Służba Śledcza jest częścią holenderskiej krajowej jednostki policji. Z kolei Prokuratura Publiczna, zwana również Openbaar Ministerie, jest organem prokuratorów w holenderskim systemie wymiaru sprawiedliwości. W ogłoszeniu czytamy:

Ponad 25 milionów euro w kryptowalutach, takich jak Bitcoin i Ethereum, zostało skonfiskowanych od kilkudziesięciu podejrzanych.

Różne giełdy kryptowalutowe w Holandii i za granicą współpracowały z FIOD i prokuraturą, gdy wszczęto postępowanie karne. OM wyjaśniła:

Są do tego zobowiązani na mocy holenderskiego prawa.

Agencja dodała, że ich współpraca umożliwiła zajęcie zawartości różnych “portfeli kryptowalutowych zarządzanych przez przestępców o łącznej wartości ponad 25 milionów euro”.

Władze wytłumaczyły jednak, że tożsamość podejrzanych w śledztwie nie zawsze jest znana. Niektórzy z podejrzanych pochodzą z Holandii, podczas gdy inni są obcokrajowcami.

Zostaną oni przekazani wyznaczonym organom zagranicznym, z zastrzeżeniem obowiązujących umów międzynarodowych.

Prokuratura ostrzegła również przed wykorzystaniem kryptowalut jako środka płatniczego przez przestępców, stwierdzając:

Posiadanie i używanie kryptowalut jest legalne, ale też popularne wśród przestępców. Powodem jest to, że przestępcy postrzegają kryptowaluty jako anonimowe i można je szybko przenosić po całym świecie. Kryptowaluty są zatem powszechnie wykorzystywane jako środek płatniczy w różnego rodzaju przestępstwach.

holandia kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.