Holenderski regulator zatwierdził blockchainową platformę crowdfundingową | Wiadomości | CrypS.

Holenderski regulator zatwierdził blockchainową platformę crowdfundingową

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
blockchain crowdfunding

Max Crowdfund, blockchainowa, crowdfundingowa platforma nieruchomości , łącząca deweloperów i inwestorów, otrzymała zgodę Urzędu ds. Rynków Finansowych w Holandii (AFM).

Za zgodą AFM, Max Property Group – spółka macierzysta platformy – rozpocznie rozwój we współpracy z firmą Jelurida, dostawcą technologii DLT.

Inwestorzy zapłacą jednorazową opłatę w wysokości 0,1% swojej inwestycji, oraz miesięczną opłatę administracyjną w wysokości 0,1%. Opłaty te zostaną przeznaczone na zakup i spalenie security tokenów MPG.

Max Crowdfund przyciągnął 70 000 użytkowników w fazie pre-launch

Platforma ma na celu demokratyzację inwestycji w nieruchomości, przy czym inwestorzy mogą uzyskać ekspozycję już od 100 euro. Deweloperzy i inwestorzy, za pomocą platformy, są w stanie zebrać pieniądze od społeczeństwa i mogą dotrzeć do międzynarodowej grupy odbiorców.

Platforma jest pierwszym projektem tego rodzaju, który został zatwierdzony przez holenderskiego regulatora finansowego, i będzie dostępna jako aplikacja zarówno na iOS i Android.

Firma twierdzi, że już w tym momencie, w trakcie fazy pre-launch, na platformie zarejestrowało się ponad 70 000 użytkowników.

Platforma będzie działać w oparciu o blockchain Ardor

CTO MPG, Erwin van Kekem stwierdził, że pomysł na globalną platformę crowdfundingową, napędzaną blockchainem, powstał w 2017 roku – zaledwie 12 miesięcy po utworzeniu MPG.

Platforma będzie oparta na łańcuchu blokowym firmy Jelurida – Ardor, przy czym Kekem podkreślił jej “multiłańcuchową architekturę”, pozwalającą firmom “zrodzić z platformy niezależny łańcuch”, odpowiadający potrzebom MPG.

Kekem podkreślił, że platforma otrzymała już wnioski kredytowe, a jej publiczne uruchomienie jest planowane “w ciągu najbliższych miesięcy”.

MPG rozpoczął również swoje STO, które ma na celu zebranie 4,4 mln dolarów, podczas pięciu rund po 880 000 dolarów, które będą stanowić 20% kapitału własnego firmy. Tokeny te zostaną wyemitowane bezpośrednio przez MPG.

blockchain crowdfundingreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.