Hiszpania: Binance zawiesza oferty kryptowalutowych instrumentów pochodnych | Wiadomości | CrypS.

Hiszpania: Binance zawiesza oferty kryptowalutowych instrumentów pochodnych

Anna Sutowicz
Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnych

Giełda Binance została zmuszona do zaprzestania oferowania kryptowalutowych instrumentów pochodnych hiszpańskim użytkownikom. Oczekuje się, że ponownie wprowadzi taką opcję dopiero po otrzymaniu zgody organu nadzoru w postaci certyfikatu gwarancji Banku Hiszpanii.


Binance uznawana jest za jedną z najtrwalszych giełd kryptowalut, pod względem aprobaty regulacyjnej i uzyskiwania licencji operacyjnych od organów regulacyjnych na całym świecie. By działać jako w pełni licencjonowana instytucja finansowa, Binance przestała w Hiszpanii oferować swoje usługi w zakresie kryptowalut. Prawdopodobnie oczekuje na zatwierdzenie przez hiszpański organ regulacyjny, Comisión Nacional del Mercado de Valores (CNMV).

Duża presja…

Jak podaje lokalna publikacja prasowa La Informacion, Krajowa Komisja Giełdy (CNMV) w Hiszpanii wywiera dużą presję na giełdy oferujące swoim klientom kryptowalutowe instrumenty pochodne. Tym razem największa giełda kryptowalut Binance została zmuszona do zaprzestania oferowania ich hiszpańskim użytkownikom. Głównym powodem takiego działania ma być  ochrona inwestorów.

Chociaż giełda wycofała wszystkie swoje oferty instrumentów pochodnych w Hiszpanii, to operacje już otwarte nadal działają. Jak dowodzi oficjalna hiszpańska strona giełdy Binance, usunięto rozwijane menu instrumentów pochodnych, które nadal pozostało dostępne w wersji globalnej. Według La Información, ukrycie oferty instrumentów pochodnych w Hiszpanii to sposób na spełnienie wymagań określonych przez CNMV.

Współpraca z organami regulacyjnymi

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao w czerwcu 2021 roku ujawnił plany przyspieszenia rozwoju giełdy kryptowalut poprzez współpracę z regulatorami, stwierdzając:

Chcemy mieć licencję wszędzie. Od teraz będziemy instytucją finansową.

Komentarze Zhao pojawiły się niewiele po tym, jak giełda Binance znalazła się pod intensywną analizą ze strony organów nadzoru.

Na początku tego roku hiszpańskie Ministerstwo Finansów poinformowało, że opracowanie zasad deklarowania dochodów z operacji kryptowalutami odkłada na przyszły rok. Wśród powodów takiej decyzji znalazł się m.in. brak możliwości rzetelnej weryfikacji informacji o transakcjach z walutami cyfrowymi.

Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.