Hawaje otwierają się na branżę kryptowalutową | Wiadomości | CrypS.

Hawaje otwierają się na branżę kryptowalutową

Redaktor: Albert Czajkowski
hawaje wakiki beach - pilotarzowy program dla firm kryptowalutowych Regulacje

Władze amerykańskiego stanu Hawaje otwierają swój rynek dla firm z branży kryptowalut. Wyspiarski stan „wpuścił” do siebie 12 spółek, które mogą działać bez licencji firmy płatniczej. Wśród wybranej dwunastki są m.in. Robinhood Crypto, Gemini, ErisX, BitFlyer, CEX.IO oraz River Financial.

Spółki te uczestniczą w dwuletnim programie pilotażowym prowadzonym przez hawajskie Digital Currency Innovation Lab. Wsparcie w ramach programu zapewnia także hawajski oddział Division of Financial Institution (DFI). W ramach programu ogłoszonego już w marcu, wybrane spółki mogą zademonstrować, że posiadają niezbędne kapitały oraz wiedzę techniczną i finansową, która pozwala im na prowadzenie działalności na terenie tego stanu. Jednocześnie program pomoże wypracować odpowiednie ramy prawne oraz określić przyszłość branży kryptowalutowej na Hawajach.

Dyrektor finansowy River Financial Alex Leishman powiedział, że to wielkie wyróżnienie dla jego firmy, że jest jednym z pierwszych podmiotów legalnie oferujących bitcoina w tym stanie USA. Firmy kryptowalutowe od dłuższego czasu mogły ubiegać się o licencję firmy płatniczej na Hawajach. Jednak od roku 2017 uzyskanie licencji było niezwykle trudne. Stan mocno zaostrzył swoją politykę w tym zakresie i firmy musiały posiadać zasoby gotówki (w tym przypadku USD) równe ich zasobom kryptowalutowym.

Hawaje zmieniają politykę

Władze stanu chciały w ten sposób chronić mieszkańców przed oszustwami finansowymi. Jednak w efekcie funkcjonowanie spółek kryptowalutowych na Hawajach stało się nieopłacalne. Radca prawny Coinbase Juan Suarez w roku 2017 uznał te wymogi za niemożliwe do spełnienia. W jego opinii żaden z podmiotów działających na rynku kryptowalutowym nie dysponuje takim kapitałem, aby móc pozwolić sobie na utrzymywanie rezerw gotówkowych w wysokości równej zasobom kryptowalutowym. Obecna decyzja władz stanowych pozwoli spółkom na działalność bez stosowania tego rygorystycznego wymogu. Zdaniem Joela Edgertona, COO bitFlyer USA, dzięki tej decyzji mieszkańcy Hawajów zyskają dostęp do wiarygodnych usług kryptowalutowych na najwyższym poziomie.

Pełna lista zaproszonych firm z branży krypto na stronie Digital Currency Innovation Lab. 

hawaje wakiki beach - pilotarzowy program dla firm kryptowalutowychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.