Haracze w BTC w anarchistycznej enklawie w Seattle | Wiadomości | CrypS.

Haracze w BTC w anarchistycznej enklawie w Seattle

Marek Lesiuk
seattle antifa occupied zone

Jak wynika z doniesień internetowych, bojówkarze z ruchów Antifa oraz BLM, którzy od zeszłego tygodnia okupują enklawę w Seattle, próbują w jej obrębie wymuszać haracze denominowane w bitcoinach.

Enklawa o której mowa, „Capitol Hill Autonomous Zone”, znajduje się na siedmiu kwartałach i fragmencie parku w centrum Seattle. Została ona pozaprawnie zaanektowana przez grupy lewicowych bojówek oraz manifestantów, które ogłosiły swoją władzę i kontrolę nad tym terenem, zakładając tam byt przypominający komunę.

Wyzwolimy cię od twoich pieniędzy

W strefie tej znajdują się prawowici właściciele nieruchomości oraz rezydenci, w tym ci, którzy prowadzą tam biznesy. Ich działalność została jednak w istotny sposób zakłócona, i to nie tylko przez selektywną blokadę strefy i panującą w niej niepewność oraz wiszącą nad okolicą groźbę dalszych zamieszek.

Działające w enklawie, złożone z „aktywistów” zbrojne gangi aspirują bowiem do odgrywania roli stróżów „prawa” (naturalnie tego ustanowionego doraźnie przez siebie). Jak informowali niektórzy właściciele, rzeczone gangi próbowały wymuszać od nich opłaty za „ochronę” i możliwość funkcjonowania w strefie.

Prócz pieniędzy, wyrażały one zainteresowanie bitcoinem.

Forum thread - Seattle's zone extortion

Próby takie stanowią nowe pole aktywności wspomnianych gangów, dotąd angażujących się głównie w „patrolowanie” terenu (wedle deklaracji – na wypadek interwencji policji lub starć z oponentami politycznymi), narzucanie swoich „zarządzeń” jednostkom przebywającym w enklawie, a także wyrzucaniem z jej granic osób niepożądanych bądź nielubianych.

Radź sobie sam, obywatelu

Jak stwierdziła na konferencji prasowej zastępca szefa policji miejskiej w Seattle:

Słyszeliśmy anegdotyczne raporty o obywatelach i biznesach będących nagabywanych o płacenie opłaty, aby operować wewnątrz tego obszaru. Jest to przestępstwo wymuszenia. Jeśli ktokolwiek był poddany takim naciskom, powinien zadzwonić na 911

Oczywiście takie bezprawne próby są w tym momencie trudne do zwalczania. Policja bowiem, podlegająca burmistrz Jenny Durkan (oskarżanej o spolegliwość czy wręcz sympatyzowanie z „aktywistami”), otrzymała rozkaz wycofania się, i do tej pory nie odzyskała kontroli nad terenem.

Jak dotąd zatem, podają przedstawiciele policji, nie zarejestrowano zgłoszeń prób wymuszenia ani formalnych skarg w tej kwestii. Niektórzy z mieszkańców okolicy wynajęli prywatną ochronę bądź sformowali własne milicje w celu obrony przed podobnymi działaniami.

seattle antifa occupied zone
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.