Hakerzy włamali się na stronę kampanii Trumpa | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy włamali się na stronę kampanii Trumpa

Maciej Zerelik
trump kryptowaluty

Neznana grupa hakerów włamała się na jedną ze stron internetowych kampanii prezydenta Donalda Trumpa. Atak został przeprowadzony jako kryptowalutowy scam. Sprawcy za pośrednictwem strony prosili o wpłaty w Monero. Trzydzieści minut po włamaniu zespół prezydenta poinformował, że odzyskał kontrolę nad stroną. Wg. zespołu nie zostały naruszone żadne wrażliwe informacje.

Według Forbesa, na podstronie About witryny internetowej donaldjtrump.com kilka godzin temu pojawił się podejrzany tekst. Po wejściu na podstronę pojawiał się komunikat”

ta strona została przejęta. Świat ma już dość fałszywych wiadomości rozpowszechnianych codziennie przez prezydenta Donalda J. Trumpa.

Atakujący wyjaśnili dalej, że mają dostęp do informacji, według których prezydent USA i jego zespół byli zamieszani, a nawet kierowali kilkoma masowymi spiskami. Hakerzy obwinili też rząd Trumpa o stworzenie koronawirusa.

Nie były to jedyne oskarżenia. Sprawcy stwierdzili też, że administracja Trumpa współpracowała z zagranicznymi podmiotami w celu zmanipulowania zbliżających się wyborów. Hakerzy zapowiedzieli też przedstawienie dowodów na poparcie swoich oskarżeń, najpierw jednak postanowili zrobić krypto głosowanie.
zhakowana strona trumpa

Głosowanie za pomocą Monero

Jak pokazuje powyższy zrzut ekranu, napastnicy pytali odwiedzających stronę, czy chcą zapoznać się z dowodami. Właściwie, ostateczna decyzja należała właśnie do nich. Odwiedzający mogli użyć monety prywatności Monero do głosowania.

Mieli oni możliwość wysłania XMR na dwa adresy – pierwszy z nich był głosem na „tak, udostępnij dane”, a drugi – „nie, nie udostępniaj danych”.

Napastnicy obiecali „porównać fundusze i wykonać wolę świata. W obu przypadkach, poinformujemy was.”

Nie wiadomo jeszcze, kto stał za atakiem. Warto jednak zauważyć, że niedawno grupa hakerów REvil ogłosiła, że zmienili swoją podstawową metodę płatności z BTC na XMR. Pomimo zapewnień sprawców, że uzyskali dostęp do poufnych i kompromitujących informacji, rzecznik Białego Domu twierdzi zupełnie odwrotnie:

„Wcześniej tego wieczoru strona internetowa kampanii „Trump” została zbezczeszczona, a my współpracujemy z organami ścigania w celu zbadania źródła ataku. Nie było kontaktu z wrażliwymi danymi, ponieważ żadna z nich nie jest przechowywana na tej stronie.”

– skomentował Tim Murtaugh, dyrektor komunikacji Trumpa.

trump kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.