Hakerzy ukradli 336 BTC z brytyjskiej giełdy Cashaa | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy ukradli 336 BTC z brytyjskiej giełdy Cashaa

Redakcja
haker w kapturze

Brytyjska giełda kryptowalutowa Cashaa, poinformowała, że hakerzy ukradli z niej ponad 336 BTC. Firma wstrzymała wszystkie transakcje związane z kryptowalutami, pomimo że nie ucierpieli sami użytkownicy giełdy.

W briefie medialnym udostępnionym dla portalu Cointelegraph, Kumar Gaurav, dyrektor generalny Cashaa, ogłosił, że został naruszony jeden z ich portfeli, a hakerom udało się ukraść 336 BTC. Podejrzewa on również, że haker pochodzi ze wschodniego Delhi w Indiach. Firma złożyła raport o incydencie do biura kryminalnego w Delhi.

Cashaa podejrzewa, że hakerzy, zainstalowali złośliwe oprogramowanie na komputerze używanym do dokonywania przelewów walutowych, takich jak wypłaty użytkowników. Oprogramowanie to powiadomiło hakera, gdy pracownik zalogował się na konto, w dniu 10 lipca o godzinie 13:23 i dokonał dwóch przelewów z portfela. Cashaa używał portfela Blockchain.com do przechowywania i wysyłania BTC. Kumar powiedział:

“Nadal badamy szkody spowodowane przez ten incydent i zawieszamy wszystkie wypłaty na 24 godziny. Zwołaliśmy zebranie zarządu, aby zdecydować, czy firma pokryje wszystkie straty”.

Głównym zmartwieniem Cashaa jest teraz niedopuszczenie hakerów do sprzedaży bitcoinów na giełdach. Na twitterze, spółka opublikowała adres bitcoin (14RYUUaMW1shoxCav4znEh64xnTtL3a2Ek) hakera, aby śledzić ruch skradzionych funduszy. Widząc wzór transakcji z podanego adresu, możliwe jest, że hakerzy używają oprogramowania do mieszania monet, aby utrudnić śledzenie transakcji.

Agencje śledcze, w tym wydział cyberprzestępczości policji w Delhi, rozpoczęły działania związane z tą sprawą. Ponadto, wszystkie giełdy kryptowalutowe, zostały powiadomione o portfelu hakerów, aby mogły zablokować wszelkie transakcje pochodzące z tego adresu.

Szybkie wsparcie ze strony innych giełd

Prawie wszystkie giełdy udzieliły wsparcia w monitorowaniu adresów i zgłaszaniu wszelkich podejrzanych transakcji. Kumar powiedział:

“Cieszymy się, że wszystkie główne giełdy w Indiach, takie jak CoinDCX, WazirX i Bitbns, a także międzynarodowe giełdy, takie jak Binance, wykazały się szybkim wsparciem. Chcemy przekazać hakerom mocne przesłanie, że nie mogą hakować Bitcoinów myśląc, że będą w stanie łatwo zarobić”.

Nischal Shetty, założyciel i dyrektor generalny WazirX, indyjskiej giełdy krypto walutowej, powiedział:

“Szkoda, że doszło do włamania. WazirX dopilnuje, byśmy zablokowali wszelkie fundusze, które do nas trafią z zhakowanego portfela. Poinformowaliśmy też ekipę Binance’a. Ponadto, jako branża, pracujemy nad ustanowieniem pewnych standardów, aby zapewnić, że każda giełda przestrzega ogólnego zestawu standardów bezpieczeństwa. To pomoże zapobiec takim incydentom w kryptowalutowym ekosystemie.”

haker w kapturzereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.