Gryphon kupuje 7200 koparek od Bitmain | Wiadomości | CrypS.

Gryphon kupuje 7200 koparek od Bitmain

Redaktor: Albert Czajkowski
Gryphon kupuje 7200 platform od Bitmain

Gryphon przeznaczył 48 milionów dolarów na zakup najnowszego zestawu sprzętu do wydobywania bitcoinów firmy Bitmain, który zostanie wydany latem.

Gryphon inwestuje w najnowsze koparki od Bitmain

Firma Gryphon Digital Mining podpisała umowę zakupu z producentem koparek kryptowalut Bitmain na zakup 7200 platform wydobywczych Antminer S19J Pro, których całkowity nakład ma wynieść około 48 milionów dolarów. Od sierpnia 2021 roku Bitmain będzie co miesiąc dostarczać firmie Gryphon 600 koparek w ramach umowy.

Koparka Antminer S19J Pro

Antminer S19J Pro to najnowsza iteracja sprzętu do wydobywania bitcoinów firmy Bitmain, która ma zostać wprowadzona na rynek tego lata. Zgodnie z publikacją, każda platforma oferuje szybkość mieszania 100 terahaszy na sekundę (TH/s) przy współczynniku efektywności energetycznej 29,5 dżuli na terahasz. Biorąc pod uwagę 7200 takich maszyn, Gryphon teoretycznie odnotuje wzrost mocy o współczynnik 720 petahashów na sekundę (PH/s), trafiając do pierwszej 15 górników BTC pod względem mocy obliczeniowej.

Warto dodać, że w czerwcu przewodnicząca zarządu firmy Gryphon, Brittany Kaiser powiedziała, że źródło energii elektrycznej firmy jest w 100% odnawialne. Kaiser ujawniła również, że Gryphon otrzyma ocenę ESG po uruchomieniu w sierpniu swojego sprzętu górniczego.

Gryphon kupuje 7200 platform od Bitmainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.