Grupa G7 chce jasnych regulacji kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Grupa G7 chce jasnych regulacji kryptowalut

Maciej Zerelik
g7 regulacje krypto

Regulacje dot. cyfrowych aktywów były w 2020 roku bardzo gorącym tematem. Podczas ostatniego posiedzenia krajów G-7 stwierdzono, że sektor ten cały czas potrzebuje jasnych regulacji.

Oprócz rozmów na temat COVID-19 i kwestii gospodarczych, grupa „omówiła również bieżące reakcje na zmieniający się krajobraz aktywów kryptograficznych i innych aktywów cyfrowych oraz prace władz krajowych mające na celu zapobieganie ich wykorzystywaniu do nielegalnych działań”,

Zgodnie z publicznym oświadczeniem Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych z poniedziałku:

„W całej grupie G7 istnieje silne poparcie dla potrzeby jasnych regulacji walut cyfrowych. Ministrowie i gubernatorzy ponownie wyrazili poparcie dla wspólnego oświadczenia grupy G7 w sprawie płatności w formie cyfrowej wydanego w październiku”.

Regulatorzy coraz bardziej angażują się w brażę krypto

W ostatnich miesiącach organy regulacyjne zwiększyły swoje zaangażowanie w sektorze kryptowalut. W mediach szczególnie często pojawiały się informacje dot. Departamentu Sprawiedliwości USA. W połowie października informowaliśmy, że DOJ stwierdził, iż Bitcoin i inne waluty cyfrowe stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Członkowie G-7 – a także liderzy Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Rady Stabilności Finansowej i Banku Światowego – uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez sekretarza skarbu USA – Steve’a Mnuchina. Po spotkaniu, niemiecki minister finansów wyraził obawy dot. kryptowaluty Facebooka – Diem, nazywając ją „wilkiem w owczej skórze”.

Bitcoin (BTC) w ciągu ostatnich kilku miesięcy znacząco zyskał na wartości i zdobył zainteresowanie głównego nurtu. Wg Plotek, Mnuchin planuje w najbliższym czasie wprowadzenie nowych regulacji. Przepisy zasadniczo zakazałyby użytkownikom korzystania z prywatnych portfeli.

g7 regulacje krypto
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.