Grecja przekazała Aleksandra Winnika Francuzom | Wiadomości | CrypS.

Grecja przekazała Aleksandra Winnika Francuzom

Mariusz Przepiórka
dwóm oszustom podającym się za pracowników giełdy kryptowalut grozi kara więzienia

Według wpisu zamieszczonego na Facebooku Aleksander Winnik został przekazany Francji. Informację tę podała Zoe Konstantopoulou, która jest obrońcą oskarżonego o pranie pieniędzy Rosjanina. Z wpisu wynika, że Winnik przebywa w jednym z paryskich szpitali.

Zdaniem Konstantopoulou, po ponad dwóch latach spędzonych w areszcie bez oficjalnych zarzutów, jej klient jest w złym stanie psychicznym i wymaga pomocy. Winnik był obiektem dyplomatycznych sporów pomiędzy Grecją, Francją i Rosją. Ostatecznie jednak, wbrew żądaniom Rosji, władze Grecji zdecydowały się na ekstradycję zatrzymanego Rosjanina do Francji.

Winnik trafił do aresztu w lipcu 2017 roku pod zarzutem wyprania bitcoinów o łącznej wartości 4 mld USD. Według śledczych dokonał tego w ciągu sześciu lat kierowania giełdą BTC-e. Wyprane środki należały właśnie do klientów tej giełdy. Winnik jest także podejrzewany o kierowanie hakerskim atakiem, który zakończył istnienie giełdy Mt.Gox.

dwóm oszustom podającym się za pracowników giełdy kryptowalut grozi kara więzieniareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.