Górnicy BTC wyprodukowali już 700 000 bloków | Wiadomości | CrypS.

Górnicy BTC wyprodukowali już 700 000 bloków

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
blockchain

Górnicy BTC w dniu 11 września wyprodukowali 700 000 blok. Jest to ważny kamień milowy dla sieci, która według krytyków “umarła 428 razy od 2009 roku”.

Bitcoin potrzebował dwa lata, aby wyprodukować 100 000 bloków. Wcześniejszy kamień milowy w postaci 600 000 bloków został osiągnięty w dniu 18 października 2019 r. W tamtym czasie sztandarowa moneta handlowała poniżej 8 000 USD. Dziś jeden Bitcoin jest wart ponad 45 500 dolarów.

W momencie pisania tego tekstu, całkowita podaż Bitcoina wynosi 18 812 806, czyli 89,5% wszystkich monet, które kiedykolwiek zostaną wyprodukowane. Nowe bloki są generowane średnio co dziesięć minut, chociaż czas produkcji zależy od trudności wydobycia. Trudność wydobycia Bitcoina jest dostosowana mniej więcej co dwa tygodnie. Jest to proces, który określa, jak trudno jest górnikom wydobywać cyfrowe aktywa. Przy obecnym tempie produkcji bloków, ostatni Bitcoin zostanie wydobyty około roku 2140.

Krypto Twitter uczcił ten kamień milowy, cytując zmarłego już Hala Finneya – jednego z pionierów Bitcoina i głównego kandydata do bycia Satoshim Nakamoto. Finney zmarł na stwardnienie zanikowe boczne, czyli ALS, w 2014 roku.

blockchainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.