Google zbanowało 8 fałszywych aplikacji do wydobywania kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Google zbanowało 8 fałszywych aplikacji do wydobywania kryptowalut

Redakcja
google znosi zakaz reklamowania kryptowaluty

Międzynarodowa firma technologiczna Google zbanowała osiem fałszywych aplikacji do wydobywania kryptowalut. Uważa ona bowiem, że wprowadzały one ludzi w błąd.

Istnienie fałszywych aplikacji kryptowalutowych i hakerów jest jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi obecnie rynek kryptowalut. Trwający hype na cyfrowe aktywa nadal przyciąga do siebie rzeszę oszustów. Wśród zablokowanych aplikacji znalazły się:

  • BitFunds – Crypto Cloud Mining
  • Bitcoin Miner – Cloud Mining
  • Bitcoin (BTC)- Pool Mining Cloud Wallet
  • Crypto Holic – Bitcoin Cloud Mining
  • Daily Bitcoin Rewards Cloud Based Mining System
  • Bitcoin 2021
  • MineBit Pro – Crypto Cloud Mining & BTC miner
  • Ethereum (ETH) – Pool Mining Cloud

Aplikacje te wprowadzają w błąd niewinnych użytkowników. Ofiary instalują je na swoich urządzeniach, ponieważ są kuszone szybkim i łatwym zyskiem z kopania kryptowalut w chmurze. Nie mają one jednak nic wspólnego z miningiem. Aplikacje te skłaniają użytkowników do płacenia za dodatkowe pakiety, które mają powodować, że kryptowaluty “będą się kopać szybciej”. Ceny za taki abonament wahają się od 14,99 USD do nawet 189,99 USD.

Według Trend Micro, te złośliwe aplikacje wabią ofiary do oglądania reklam i płacenia abonamentu, który wynosi średnio 15 dolarów. Niestety, ofiary nie otrzymują nic w zamian. Dwie z ośmiu aplikacji to aplikacje płatne, które wymagają od użytkowników płatności jeszcze przed ich zainstalowaniem. Są to Crypto Holic – Bitcoin Cloud Mining i Daily Bitcoin Rewards – Cloud Based Mining System. Pierwsza z nich kosztuje 12,99 dolarów, natomiast druga 5,99 dolarów.

google znosi zakaz reklamowania kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.