Google umożliwi płatności w kryptowalutach dzięki Coinbase

Google umożliwi płatności w kryptowalutach za pośrednictwem Coinbase

Anna Sutowicz
Google i Conbase

Google twierdzi, że już na początku przyszłego roku użytkownicy będą mogli za pośrednictwem Coinbase płacić kryptowalutami za usługi w chmurze.


Google Cloud aktywnie rozwija swoją obecność w świecie Web3 od czasu opublikowania wpisu na blogu 27 stycznia, w którym poinformowało, że uruchomi cały wewnętrzny zespół zajmujący się aktywami cyfrowymi. Ostatnio Google ogłosiło nową umowę z Coinbase, która pozwoli wybranej grupie klientów płacić za usługi w chmurze za pomocą walut cyfrowych.

Według informacji z 11 października udostępnionej przez CNBC, gigant technologiczny planuje także zbadać wykorzystanie Coinbase Prime, usługi depozytowej do przechowywania i handlu kryptowalutami. W zamian za to Coinbase ma przenieść niektóre ze swoich aplikacji, które początkowo były przechowywane przy użyciu Amazon Web Services – na Google Cloud.

Płatności kryptowalutowe w Google

Wiceprezes, dyrektor generalny i szef platformy w Google Cloud Amit Zavery powiedział, że na początku płatności kryptowalutowe będą akceptowane jedynie od wybranej grupy klientów już aktywnych w Web3 za pośrednictwem integracji Coinbase Commerce. Zavery stwierdził również, że z czasem usługa zostanie zaoferowana większej liczbie klientów.

Coinbase obecnie ułatwia płatności za pomocą 10 kryptowalut, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash i innych. Jim Migdal, wiceprezes ds. rozwoju biznesu Coinbase powiedział, że rozmowy z Google na temat płatności i wykorzystania chmury trwały już od miesięcy.

Thomas Kurian, dyrektor generalny Google Cloud stwierdził, że dążą do tego by budowanie w Web3 było łatwiejsze:

Chcemy, aby budowanie w Web3 było szybsze i łatwiejsze, a to partnerstwo z Coinbase pomaga deweloperom zbliżyć się o krok do tego celu.

Brian Armstrong, współzałożyciel i dyrektor generalny Coinbase, dodał:

Nie mogliśmy prosić o lepszego partnera, który pomoże zrealizować naszą wizję budowy zaufanego mostu do ekosystemu Web3.

Szczegóły umowy pozostają nieujawnione publicznie. Zazwyczaj giełda kryptowalut otrzymuje procent wszystkich opłat za transakcje, które przechodzą przez system Coinbase Commerce. Oczekuje się, że ruch ten ujrzy światło dzienne na początku 2023 roku.

Google i Conbasereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.