Goldman Sachs: bitcoin to nowa klasa aktywów | Wiadomości | CrypS.

Goldman Sachs: bitcoin to nowa klasa aktywów

Mariusz Przepiórka
Goldman Sachs poinformował, że 40% jego klientów ma już ekspozycję na kryptowaluty

Zdaniem banku Goldman Sachs, nadszedł czas, aby traktować bitcoina jako poważne aktywo inwestycyjne. Matthew McDermott, globalny szef ds. aktywów cyfrowych Goldman Sachs wskazał w ostatnim raporcie, że bitcoin jest obecnie uważany za aktywo inwestycyjne. Jego zdaniem wiąże się on z pewnym ryzykiem, częściowo dlatego, że jest wciąż stosunkowo nowy i przechodzi przez fazę adopcji.

Nie zachowuje się on tak, jak można by oczekiwać od innych aktywów, biorąc pod uwagę porównanie do cyfrowego złota. Do tej pory miał tendencję do zachowywania się raczej tak jak bardzo ryzykowne aktywa. Ale klienci i nie tylko, w dużej mierze traktują go jako nową klasę aktywów, co jest godne uwagi – nieczęsto mamy okazję być świadkami pojawienia się nowej klasy aktywów – napisał McDermott.

Pomimo akceptacji ze strony Goldman Sachs, bitcoin i inne kryptowaluty w maju nie zachowują się  jak wiarygodne aktywa. W rzeczywistości, jeśli bitcoin ma być uważany za nową klasę aktywów, ma wiele wspólnego z akcjami groszowymi, które są niezwykle zmienną klasą aktywów reagującą dużą zmianą wartości na jakiekolwiek informacje. Poważna korekta cen kryptowalut wiąże się z falą negatywnych wiadomości, głównie pochodzących od urzędników państwowych na całym świecie. Władze w Chinach zapowiedziały w zeszły piątek, że w ramach ograniczania ryzyka inwestycyjnego dla mieszkańców, podejmą działania skierowane przeciwko wydobywcom kryptowalut.

Regulacje największym problemem kryptowalut

Tymczasem szef Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział w ubiegłym tygodniu, że organ zarządzający amerykańskimi finansami będzie kontynuował prace nad cyfrowym dolarem. Jakikolwiek cyfrowy dolar prawdopodobnie wywarłby duży wpływ na stosunek rynku do bitcoina i innych kryptowalut. Zdaniem McDermotta, kluczowym problemem dotykającym kryptowalut są niespójne działania regulacyjne na całym świecie, które utrudniają dalszy rozwój przestrzeni kryptowalutowej. Dostrzegł pozytywne sygnały płynące od regulatorów, ale podkreślił, że jeszcze daleko w tym względzie do optymizmu.

Goldman Sachs poinformował, że 40% jego klientów ma już ekspozycję na kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.