Główny deweloper Dogecoina wycofuje się z projektu | Wiadomości | CrypS.

Główny deweloper Dogecoina wycofuje się z projektu

Zerelik Maciej
27% zasobów Dogecoin na jednym adresie

Ross Nicoll, główny deweloper Dogecoin Foundation, ogłosił, że odchodzi z projektu z powodu „przytłoczenia”.

W liście opublikowanym 16 lutego 2022 roku, Nicoll stwierdził, że jest przytłoczony stresem i możliwym konfliktem interesów. Zauważył, że konflikt ten może się pojawić, ponieważ jego pracodawca w codziennej pracy wchodzi w świat blockchaina.

Niemniej jednak Nicoll pozostanie doradcą Dogecoina przez najbliższe cztery do ośmiu tygodni, aby zapewnić płynne przejście.

Deweloper dodał, że pomimo jego wkładu we wzrost DOGE, głównym powodem do niepokoju były nieznane podmioty zewnętrzne, które twierdziły, że są głównymi programistami meme coina. Zauważył on, że podmioty te zarejestrowały znaki towarowe dla Dogecoin i że było to główne wyzwanie w 2021 roku. Nicoll dodał, że społeczność Dogecoin powinna współpracować, aby nie narażać fundacji na ryzyko prawne.

Fundacja działa w niezwykle wymagającym środowisku, gdzie na każdym kroku proste procesy są znacznie bardziej skomplikowane niż powinny być, ale idzie do przodu.

Od czasu, gdy Dogecoin zyskał ogromną popularność, był krytykowany za brak użyteczności. Jednak wraz z rosnącym zainteresowaniem inwestorów, deweloperzy rozpoczęli prace nad ulepszeniem sieci, aby napędzić adopcję.

Jednym z kluczowych wydarzeń jest przejście na energooszczędną technologię Proof-of-Stake. W migracji meme coina pomaga nawet sam  współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin.

27% zasobów Dogecoin na jednym adresie
reklama
reklama