Glassnode: Do odwrotu trendu potrzeba więcej czasu | Wiadomości | CrypS.

Glassnode: Do odwrotu trendu potrzeba więcej czasu

Redakcja
37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajach

Cena Bitcoina wybiła się w górę z poziomu 20 tys. dolarów. Wskaźniki długoterminowe sugerują, że do powstania solidnych podstaw potrzebne jest jednak więcej czasu. Taką opinię wyrazili analitycy Glassnode.


Eksperci uzasadnili swoją opinię sytuacją ze wskaźnikiem URPD, który pokazuje strukturę zrealizowanych poziomów cenowych w kontekście UTXO.

Granica 20 000 USD dolarów skupiła największą uwagę spekulantów. Było to wynikiem przekazywania monet przez kapitulantów hodlerów “nowym” optymistycznym nabywcom.

Duża część inwestorów długoterminowych nadal utrzymywała Bitcoiny zakupione po wyższych cenach, co wskazuje na ich małą wrażliwość na zmiany warunków rynkowych.

Eksperci podkreślili, że na poziomach 30 000 i 40 000 USD pojawił się również popyt ze strony spekulantów. Aby zwiększyć szanse na odwrócenie rynku, ważne jest, aby te monety przeszły do kategorii “trzymane przez długoterminowych inwestorów” (innymi słowy, “wiek” od zakupu musi przekraczać 155 dni).glassnode on-chain

Obszar oporu

Specjaliści na podstawie wskaźników technicznych i modeli on-chain wskazali możliwy obszar oporu w ramach obecnego ożywienia.

W chwili pisania tego tekstu 111DMA znajduje się w pobliżu psychologicznego poziomu 30 000 USD. 200DMA, której przecięcie przez cenę działa jak granica między rynkami byka i niedźwiedzia, dotarła do ~35 000 USD.

glassnode on-chain

W pobliżu 200DMA (~35 000 USD) znajduje się również wskaźnik RLPL, który porównuje wydatki hodlerów do “wartości godziwej” bitcoina (zrealizowanej ceny). Ten ostatni wskaźnik to ~22 000 USD dla inwestorów długoterminowych i 28 500 USD dla spekulantów

Cena zrealizowana dla spekulantów jest w trendzie spadkowym. Wynika to z faktu, że krótkoterminowi inwestorzy realizują swoje straty i przekazują monety nowej kategorii uczestników rynku, którzy kupują na poziomach poniżej zrealizowanej ceny, typowych dla ogółu spekulantów.

glassnode on-chain

Aby zwiększyć “wartość godziwą” bitcoina w zastosowaniu do hodlerów, należy albo kupić monety powyżej ich ceny zakupu, albo poczekać, aż monety o wyższej cenie zakupu przejdą do kategorii “długoterminowej”. To rzadko zdarza się na rynku niedźwiedzia – zauważają eksperci.

Często wartości metrykalne rosną w wyniku realizacji zysków. A dzieje się to w momencie, gdy osiągnięte zostaje dno i kolejny napływ środków jest wystarczający, aby wchłonąć sprzedaż.

glassnode on-chain

Eksperci podsumowują:

Czas trwania poprzednich dywergencji spadków na rynku niedźwiedzia wahał się od 248 do 575 dni. W obecnym cyklu obowiązuje on tylko przez 17 dni, co jest stosunkowo krótkim okresem.

37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.