Gigant z Londynu kupuje Ethereum za 500 mln USD. Widać znaczne odwrócenie trendu

Ethereum Londyn
W tym poście:
Ethereum
-2.93%

Od wtorku londyński zarządzający aktywami Abraxas Capital kupił ETH o wartości prawie 500 milionów USD.


  • Abraxas Capital kupiło ETH o wartości 500 mln USD.
  • W tle obserwujemy mocne wzrosty na wykresie ETH.
  • Wiele wskazuje na to, że ETH może nadal drożeć.

Ethereum w portfelu londyńskiej firmy

Spółka Abraxas Capital kupiła kolejne 33 482 ETH (84,7 miliona USD) w ciągu ostatnich 12 godzin, co daje łączną kwotę inwestycji w ciągu ostatnich 6 dni na poziomie 211 030 ETH (477,6 miliona USD), jak przekazała platforma analityczna Lookonchain, powołując się na dane Arkham Intelligence.

Lookonchain zauważyło również, że Abraxas Capital pożyczyło 240 milionów USD w USDT od Aave.

Firma stara się wykorzystać ostatni wzrost ETH. Ether obecnie kosztuje ok. 2670 USD, co oznacza skok o 45% w skali 7 dni.

Wykres cenowy ETH na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

ETH w końcu nadrabia zaległości po tym, jak przez większość roku pozostawał w tyle za BTC

— komentuje Min Jung, analityk ds. badań w Presto Research.

Ostatnia aktualizacja Pectra pomogła przywrócić zaufanie, a biorąc pod uwagę spadek ETH/BTC o prawie 40% od początku roku do 0,02, nie dziwi fakt, że kupujący wchodzą na te poziomy

– dodał.

Dyrektor ds. badań LVRG, Nick Ruck, powiedział serwisowi The Block, że to aktualizacja Pectra wywołała wzrost ceny:

Oprócz pozytywnych wiadomości makroekonomicznych, inwestorzy uważają, że branża kryptowalut mogła w końcu znaleźć drugi oddech jako zabezpieczenie przed niepewnością rynkową. Inwestorzy zmieniają swoje perspektywy dotyczące kryptowalut, teraz gdy altcoiny odeszły od negatywnego trendu i znalazły presję kupna z powodu odnowionego nastawienia na ryzyko.

Przed nami dalsze wzrosty?

Los ETH jest jednak głównie uzależniony od tego, co wydarzy się na poziomie geopolityki i makroekonomii. Jeżeli – jak wiele na to wskazuje – w kwestii wojny celnej najgorsze jest już za nami, ether może jeszcze mocno zdrożeć.

Kluczowe mogą okazać się działania Fedu. Jak na razie z analiz Fed Watch Tool wynika, że na pierwszą obniżkę stóp proc. poczekamy do września i do końca roku bank centralny USA zetnie stopy proc. dwa razy.

Skoro ether drożeje bez niższych stóp, z nimi będzie mógł jeszcze mocno wystrzelić.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->