Giełdy w Korei Południowej wycofują niektóre tokeny | Wiadomości | CrypS.

Giełdy w Korei Południowej wycofują niektóre tokeny

Mariusz Przepiórka
korea południowa kryptowaluty

Wraz z zacieśnianiem regulacyjnego uścisku przez południowokoreańskie organy regulacyjne, krajowe giełdy kryptowalutowe zaczęły wstrzymywać obrót mniejszymi tokenami, które są uznawane za aktywa o podwyższonym ryzyku.

Giełdy wycofują tokeny

Lokalne media poinformowały w środę, że jedenaście z dwudziestu koreańskich giełd kryptowalutowych, które otrzymały certyfikat Security Management System wstrzymały handel kilkoma tokenami lub opublikowały ostrzeżenie dla traderów. Podkreślono, że wiodąca koreańska giełda Upbit wycofała z obrotu pięć tokenów: Paycoin, Maro, Observer, Solve.Care i Quiztok. Huobi Korea zakończyła obrót własnym tokenem giełdowym Huobi, natomiast Coinbit zawiesił handel ośmioma kryptowalutami i opublikował ostrzeżenie, w którym uwzględnił 28 walut cyfrowych.

Zawieszenie handlu kryptowalutami o niskiej kapitalizacji rynkowej jest powszechne na wszystkich giełdach. Ostatnie usunięcie notowań szeregu tokenów przez południowokoreańskie giełdy wyraźnie pokazuje jednak, że chcą one zyskać w oczach organów regulacyjnych. Południowokoreańska Komisja Usług Finansowych (FSC) stała się w zeszłym miesiącu jedynym regulatorem giełd kryptowalutowych w kraju. Nastąpiło to, gdy rząd nakazał nowym giełdom zarejestrować się u regulatora i prowadzić konta bankowe wszystkich klientów pod ich prawdziwymi nazwiskami. Dodatkowo, istniejące giełdy muszą dostosować się do zaktualizowanych wytycznych przed upływem terminu wyznaczonego na grudzień bieżącego roku.

Ponadto regulator jest w trakcie ustalania wszystkich istniejących giełd, które działają niezgodnie z przepisami i oczekuje na dane z koreańskich banków. Co więcej, FSC nakazała bankom uznać giełdy kryptowalutowe za klientów wysokiego ryzyka i nakazała weryfikację tożsamości wszystkich kryptowalutowych traderów. Na razie jednak tylko cztery główne południowokoreańskie giełdy kryptowalutowe prowadzą konta pod rzeczywistymi nazwiskami klientów, z kolei mniejsze giełdy mają problem ze znalezieniem partnerów bankowych.

korea południowa kryptowaluty
reklama
reklama