Giełdy kryptowalutowe ograniczają zatrudnienie | Wiadomości | CrypS.

Giełdy kryptowalutowe ograniczają zatrudnienie

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut gemini

Współzałożyciele giełdy kryptowalutowej Gemini, bracia Cameron i Tyler Winklevossowie, ogłosili, że giełda „rozstanie się z około 10% pracowników”. We wpisie na blogu założyciele Gemini wskazali, że branża znajduje się w fazie „kryptowalutowej zimy”. Dodali również, że słabość rynku jest dodatkowo zwiększana przez „obecne zawirowania makroekonomiczne i geopolityczne”.

Szefowie Gemini stwierdzili, że firma skoncentrowała się na „kluczowych” produktach, optymalizując zespoły pod kątem „obecnych, burzliwych warunków rynkowych, które prawdopodobnie utrzymają się przez jakiś czas”.

Temat redukcji etatów skomentowano w następujący sposób: „Każda wielka firma w historii stawiała czoła podobnym wyzwaniom i Gemini nie jest tu wyjątkiem. I choć ten moment jest bolesny, to ostatecznie postrzegamy go jako okazję do wzmocnienia naszych najlepszych pomysłów i produktów zorientowanych na klienta”.

Coinbase wstrzymuje nabór pracowników

Podobne działania zapowiada giełda Coinbase, która ogłosiła, że w obliczu zawirowań na rynku kryptowalut wstrzymuje zatrudnianie nowych pracowników. Co więcej, firma unieważni niektóre ogłoszenia o pracę, które zostały rozstrzygnięte, ale wybrani kandydaci nie rozpoczęli jeszcze pracy.

J. Brock, dyrektor ds. HR w Coinbase już w maju zapowiadał plany ograniczenia zatrudnienia, ale teraz potwierdza, że firma podejmie bardziej zdecydowane kroki. Według Brocka, zamrożenie zatrudnienia obejmie nie tylko nowe, nieobsadzone stanowiska, ale także obsadzanie istniejących wakatów w firmie.

Zwolnienia w Ameryce Południowej

W ślady globalnych gigantów idą również giełdy z Ameryki Południowej. Brazylijska spółka 2TM, która prowadzi giełdę Mercado Bitcoin, największą w kraju pod względem wielkości obrotów, zwolniła 80 osób.

„Zmieniający się globalny krajobraz finansowy, rosnące stopy procentowe i inflacja mają duży wpływ na firmy oparte na technologii” – podała firma 2TM w oświadczeniu, nie podając dokładnej liczby zwolnień, choć opublikowała listę zawierającą 86 profili zwolnionych pracowników wraz z ich kontaktami.

Również w ubiegłym tygodniu argentyńska giełda kryptowalut Buenbit zwolniła 45% swojego personelu – około 80 pracowników – z powodu „globalnej reorganizacji” w branży technologicznej.

giełda kryptowalut geminireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.