Giełdy kryptowalutowe ograniczają zatrudnienie | Wiadomości | CrypS.

Giełdy kryptowalutowe ograniczają zatrudnienie

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut gemini

Współzałożyciele giełdy kryptowalutowej Gemini, bracia Cameron i Tyler Winklevossowie, ogłosili, że giełda „rozstanie się z około 10% pracowników”. We wpisie na blogu założyciele Gemini wskazali, że branża znajduje się w fazie „kryptowalutowej zimy”. Dodali również, że słabość rynku jest dodatkowo zwiększana przez „obecne zawirowania makroekonomiczne i geopolityczne”.

Szefowie Gemini stwierdzili, że firma skoncentrowała się na „kluczowych” produktach, optymalizując zespoły pod kątem „obecnych, burzliwych warunków rynkowych, które prawdopodobnie utrzymają się przez jakiś czas”.

Temat redukcji etatów skomentowano w następujący sposób: „Każda wielka firma w historii stawiała czoła podobnym wyzwaniom i Gemini nie jest tu wyjątkiem. I choć ten moment jest bolesny, to ostatecznie postrzegamy go jako okazję do wzmocnienia naszych najlepszych pomysłów i produktów zorientowanych na klienta”.

Coinbase wstrzymuje nabór pracowników

Podobne działania zapowiada giełda Coinbase, która ogłosiła, że w obliczu zawirowań na rynku kryptowalut wstrzymuje zatrudnianie nowych pracowników. Co więcej, firma unieważni niektóre ogłoszenia o pracę, które zostały rozstrzygnięte, ale wybrani kandydaci nie rozpoczęli jeszcze pracy.

J. Brock, dyrektor ds. HR w Coinbase już w maju zapowiadał plany ograniczenia zatrudnienia, ale teraz potwierdza, że firma podejmie bardziej zdecydowane kroki. Według Brocka, zamrożenie zatrudnienia obejmie nie tylko nowe, nieobsadzone stanowiska, ale także obsadzanie istniejących wakatów w firmie.

Zwolnienia w Ameryce Południowej

W ślady globalnych gigantów idą również giełdy z Ameryki Południowej. Brazylijska spółka 2TM, która prowadzi giełdę Mercado Bitcoin, największą w kraju pod względem wielkości obrotów, zwolniła 80 osób.

„Zmieniający się globalny krajobraz finansowy, rosnące stopy procentowe i inflacja mają duży wpływ na firmy oparte na technologii” – podała firma 2TM w oświadczeniu, nie podając dokładnej liczby zwolnień, choć opublikowała listę zawierającą 86 profili zwolnionych pracowników wraz z ich kontaktami.

Również w ubiegłym tygodniu argentyńska giełda kryptowalut Buenbit zwolniła 45% swojego personelu – około 80 pracowników – z powodu „globalnej reorganizacji” w branży technologicznej.

giełda kryptowalut gemini
reklama
reklama