Giełda z Hong Kongu zamraża środki swoich klientów | Wiadomości | CrypS.

Giełda z Hong Kongu zamraża środki swoich klientów

Maciej Żerelik
hong kong

Dziesiątki klientów giełdy z Hong Kongu o nazwie Coinsuper skaraży się, że nie mogą odzyskać środków z platformy. Przynajmniej siedmiu z nich skontaktowało się w tej sprawie z policją.

Według relacji Bloomberga z 7 stycznia, problem pojawił się pod koniec listopada. Pięciu klientów platformy twierdziło wtedy, że nie mogą wypłacić łącznie 55 000 USD (kwota składająca się zarówno z aktywów cyfrowych jak i gotówki). Szukając rozwiązania swojego problemu, złożyli nawet doniesienia do lokalnych władz.

Zarząd Coinsuper nie udzielił komentarza w tej sprawie. Dodatkowo, administrator czatu giełdy na Telegramie przestał odpowiadać na zapytania dotyczące nieudanych transakcji ponad miesiąc temu. W zeszłym tygodniu co prawda poprosił poszkodowanych klientów o podanie swoich adresów e-mail. Jednak niektórzy twierdzą, że na tym się zakończyło i nie zostały podjęte żadne inne działania.

Rzecznik policji w Hongkongu powiedział, że funkcjonariusze badają inny podobny przypadek. Osoba fizyczna, która zakupiła kryptowaluty „za pośrednictwem firmy inwestycyjnej”, nie mogła odzyskać swoich funduszy od grudnia ubiegłego roku.

Na chwilę obecną giełda Coinsuper pozostaje funkcjonalna. W ciągu ostatnich 24 godzin obsłużyła nawet około 18,5 miliona dolarów wolumenu.

hong kongreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.