Giełda Tokeneo zawiesza działalność | Wiadomości | CrypS.

Giełda Tokeneo zawiesza działalność

Redakcja
tokeneo

Polska giełda Tokeneo tymczasowo zawiesiła działalność. Jak możemy przeczytać w komunikacie wysłanym do użytkowników, przyczyną jest wypowiedzenie rachunków bankowych i odmowa współpracy ze strony procesorów płatności. 

Wygląda na to, że banki znowu wychodzą na batalię z kryptowalutami. Jak poinformował jeden z użytkowników grupy na facebooku, polska giełda Tokeneo rozesłała wiadomość do użytkowników, w której informuje, że tymczasowo zawiesza działalność.

Platforma powołała się na zewnętrzne i niezależne od firmy okoliczności, a dokładniej na wypowiedzenie spółce rachunków bankowych. Tokeneo ma też problemy z procesorami płatności. W wiadomości wysłanej do użytkowników czytamy:

Z uwagi na zewnętrzne i niezależne od naszej Spółki okoliczności, w tym w szczególności wypowiedzenie Spółce rachunków bankowych i odmowę współpracy ze strony procesorów płatności, jesteśmy zmuszeni tymczasowo zawiesić działalność operacyjną serwisu Tokeneo Market.

Giełda jednocześnie zapewnia, że wszelkie aktywa użytkowników pozostają bezpiecznie i twierdzi, że prowadzi intensywne prace nad wznowieniem działalności.

Póki co nie wiadomo zbyt wiele. Właśnie dlatego skontaktowaliśmy się z Tokeneo i będziemy was informować na bieżąco jak tylko otrzymamy odpowiedź.

CEO Tokeneo odpowie na pytania

Dziś (15.03.2021) na facebooku Tokeneo Polska odbędzie się live, w którym Tomasz Rozmus CEO Tokeneo odpowie na pytania dotyczące istotnych zmian w projekcie Tokeneo. Prawdopodobnie poświęci on również czas na odpowiedź na pytania widzów.

Czym jest Tokeneo?

Tokeneo jest polską giełdą kryptowalut, na której każdy z inwestorów, czyli posiadacze natywnych tokenów platformy TEO, mają swój udział w zyskach. Jak to wygląda w praktyce? CEO projektu Tomasz Rozmus opisuje działanie platformy w następujący sposób:

Cała prowizja od transakcji w ramach naszego systemu w 50% będzie automatycznie przekazywana na portfele naszych użytkowników . Osiągnięte zyski mogą być zbierane przez inwestorów w formie wszystkich tokenów dostępnych na giełdzie. Posiadając TEO można tym samym de facto zarabiać w kilku, a nawet kilkudziesięciu kryptowalutach jednocześnie. Po przekazaniu udziałów użytkownicy będą mogli nimi swobodnie dysponować. Zyski będą też proporcjonalne do ich zaangażowania w platformę wyrażonego ilością posiadanych na naszej giełdzie tokenów TEO. By dołączyć do naszego systemu wystarczy zarejestrować u nas konto i dokonać najmniejszego nawet depozytu TEO. Rozliczanie benefitów będzie miało miejsce regularnie po zamknięciu każdego dnia.

Problemy polskich giełd

Branża krypto ma w Polsce pod górkę. Podmioty tworzące platformy do wymiany kryptowalut regularnie trafiają na listę ostrzeżeń KNF. Największa polska platforma handlowa – BitBay, musiała przenieść swoją działalność poza granice kraju.  W sierpniu BOŚ Bank wypowiedział umowę na prowadzenie rachunku bankowego firmie Igoria Trade, co miało bezpośredni wpływ na BitBay. Ze względu na problemy z regulatorami, giełda najpierw przeniosła swój biznes na Maltę, a następnie do Estonii.

tokeneo