Giełda Poloniex potwierdza wyciek danych | Wiadomości | CrypS.

Giełda Poloniex potwierdza wyciek danych

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut poloniex nie wymaga weryfikacji

Giełda kryptowalut Poloniex wymusiła na swoich klientach zmianę hasła. To efekt wycieku danych obejmującego adresy mailowe i hasła.

Giełda uczyniła to jednak w dość niefortunny sposób, wysyłając maile z informacją, że na Twitterze doszło do wycieku i należy zmienić hasło. Klienci uznali to za próbę wyłudzenia danych, a jeden z nich opublikował ostrzeżenie. Dopiero wtedy okazało się, że mail rzeczywiście został wysłany przez obsługę klienta Poloniex. Na oficjalnym koncie giełdy pojawiło się wyjaśnienie, że mail jest prawdziwy i dla bezpieczeństwa należy zmienić hasło.

Przyczyny wycieku danych nie są jasne. Nie wiadomo też jaki procent ujawnionych informacji dotyczy kont klientów giełdy Poloniex. Według ostatnich danych Poloniex jest największą zdecentralizowaną giełdą działającą w blockchainowej sieci Tron (TRX).

giełda kryptowalut poloniex nie wymaga weryfikacji
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.