Giełda P2P Paxful zintegrowała Lightning Network | Wiadomości | CrypS.

Giełda P2P Paxful zintegrowała Lightning Network

Zerelik Maciej
paxful giełda p2p

Paxful, popularna kryptowalutowa giełda peer-to-peer z ponad siedmioma milionami użytkowników na całym świecie, ogłosiła dzisiaj integrację protokołu Lightning Network. Dzięki temu na platformie możliwe będzie dokonywanie szybkich oraz tanich transakcji BTC.

Lightning Network jest rozwiązaniem skalującym drugiej warstwy, zaprojektowanym w celu przyspieszenia transakcji Bitcoina. Odbywa się to poprzez kierowanie transakcji bezpośrednio do kanałów, bez potrzeby korzystania z blockchaina Bitcoina w celu weryfikacji każdej transakcji.

Przy średniej opłacie bazowej w wysokości jednego satoshi (najmniejsza jednostka Bitcoin), Lightning Network jest głównie ukierunkowana na mikropłatności. Dzięki temu otwiera wiele przypadków użycia, które byłyby zbyt kosztowne, gdyby zostały przeprowadzone w głównej sieci Bitcoina. Mogą to być np. nowe modele przychodów dla twórców treści lub napiwki w mediach społecznościowych.

Komentując dzisiejsze ogłoszenie, Ray Youssef, dyrektor generalny i współzałożyciel Paxful, powiedział:

Bitcoin jest bez wątpienia najlepszą opcją finansową dla ludzi, którzy naprawdę napędzają gospodarki.

Jest on jednak również przekonany, że aby odnieść sukces i wprowadzić globalną adopcję należy pokonać problem skalowalności:

Największą szansą branży na skalowalność Bitcoina jest Lightning, który sprawia, że mikropłatności są ponadprzeciętnie tańsze i szybsze. Konsumenci, firmy, a nawet banki szukają sposobu na połączenie świata razem i w uważamy, że przyczyni się do tego właśnie Lightning.

Przed Lightning Network jest jednak długa droga, aby osiągnąć cel Youssefa. Technologia, która została po raz pierwszy wprowadzona w 2015 roku, jest nadal uważana za w dużej mierze eksperymentalną. Według danych z 1ml, w kanałach płatniczych obecnie zablokowane jest zaledwie 2500 Bitcoinów, czyli 115,2 milionów dolarów przy bieżących cenach.

paxful giełda p2p
reklama
reklama