Giełda OKX weszła we współpracę z Manchesterem City | Wiadomości | CrypS.

Giełda OKX weszła we współpracę z Manchesterem City

Zerelik Maciej
okx giełda

OKX to kolejna giełda, która nawiązała współpracę z czołowymi przedstawicielami branży sportowej. Firma podpisała bowiem umowę sponsorską z brytyjskim klubem piłkarskim Manchester City.

Informację o tym jako pierwszy podał Forbes w dniu 4 marca. Agencja poinformowała, że mistrzowie Premier League umieszczą logo giełdy na swoim własnym boisku – Etihad Stadium – oraz na Academy Stadium. Partnerstwo będzie obejmowało „męską i żeńską drużynę Manchesteru City, a także działalność klubu w zakresie e-sportu”. Dyrektor operacyjny City Football Group, Roel De Vries skomentował współpracę w następujący sposób:

„Cieszymy się, że możemy powitać OKX jako oficjalnego partnera Manchesteru City, który rozpoczął swoją przygodę ze światem sportu. Nowe partnerstwo jest zgodne z naszymi wspólnymi wartościami, którymi są innowacyjność, dążenie do sukcesu i bycie w czołówce naszych branż. Ich szerokie i integracyjne podejście do zróżnicowanej publiczności współbrzmi z naszym podejściem.

Na razie nie wiadomo na jaką kwotę opiewa umowa. Pewne jest jednak, że będzie to „wieloletnie” partnerstwo.

Niedawno drużyna ogłosiła też plany budowy repliki swojego stadionu Etihad w Metaverse dzięki współpracy z Sony Corporation.

Inne giełdy w świecie sportu

Niemniej jednak to Crypto.com jest giełdą która najgłębiej zanurzyła się w świat sportu. Platforma nawiązała współpracę m.in. z LeBron Jamesem z LA Lakers i kupiła prawa do nazwy boiska domowego klubu, znanego teraz jako Crypto.com Arena.

Z kolei FTX podpisał umowę o wartości 10 milionów dolarów na sponsorowanie Golden State Warriors, a supergwiazda tej drużyny – Steph Curry – został wcześniej ambasadorem i udziałowcem giełdy.

okx giełda
reklama
reklama