Giełda OKEx odnotowała ponad 8000 transakcji wielorybów | Wiadomości | CrypS.

Giełda OKEx odnotowała ponad 8000 transakcji wielorybów

Zerelik Maciej
giełda kryptowalut okex

Giełda kryptowalut OKEx, w czerwcu odnotowała ponad 8000 „wielorybich” tranksakcji. Jest to znacznie więcej niż w przypadku każdej innej giełdy. Według danych opublikowanych przez firmę badawczą Kaiko, OKEx może także poszczycić się również największą przeprowadzoną transakcją o wartości 513.1 BTC.

wykres okex
Liczba „wielorybich” transakcji (>10 BTC) wg. giełd źródło: Kaiko

Wieloryby wolą USDT niż USD

W nomenklaturze serwisu Kaiko „wielorybi” handel odnosi się do transakcji równych lub większych niż 10 BTC. OKEx jest również liderem pod względem średniej wielkości transakcji, która wynosiła niewiele ponad 33 BTC. Więcej dużych transakcji odbywa się na giełdach, które obsługują pary BTC-USDT, niż pary BTC-USD:

„Ten raport pokazuje również, że więcej wielorybów dokonuje transakcjio się na giełdach obsługujących pary BTC-USDT, niż na giełdach obsługujących pary BTC-USDT”.

Może to wynikać z tańszej oraz bardziej płynnej natury transakcji „crypto-to-crypto” w porównaniu z transakcjami „crypto-to-fiat”.

wykres okex
Średnia wartość „wielorybiej” transkacji (> 10 BTC) wg. giełd źrodło: Kaiko

Na OKEx wieloryby więcej kupują niż sprzedają

Co ciekawe, wolumen „wielorybich” zleceń kupna na giełdzie kryptowalut OKEx, był prawie dwukrotnie większy od wolumenu zleceń sprzedaży. Nie jest jasne, dlaczego istnieje taka różnica pomiędzy liczbą zleceń. Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że sprzedający mają tendencję do rozdzielania swoich zleceń na mniejsze kwoty – poniżej 10 BTC.

wykres okex
Wolumen wielorybich transakcji kupna i sprzedaży Bitcoina (≥10 BTC) wg giełd źródło: Kaiko.
giełda kryptowalut okex
reklama
reklama