Giełda OKEx odnotowała ponad 8000 transakcji wielorybów | Wiadomości | CrypS.

Giełda OKEx odnotowała ponad 8000 transakcji wielorybów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
giełda kryptowalut okex

Giełda kryptowalut OKEx, w czerwcu odnotowała ponad 8000 “wielorybich” tranksakcji. Jest to znacznie więcej niż w przypadku każdej innej giełdy. Według danych opublikowanych przez firmę badawczą Kaiko, OKEx może także poszczycić się również największą przeprowadzoną transakcją o wartości 513.1 BTC.

wykres okex
Liczba “wielorybich” transakcji (>10 BTC) wg. giełd źródło: Kaiko

Wieloryby wolą USDT niż USD

W nomenklaturze serwisu Kaiko “wielorybi” handel odnosi się do transakcji równych lub większych niż 10 BTC. OKEx jest również liderem pod względem średniej wielkości transakcji, która wynosiła niewiele ponad 33 BTC. Więcej dużych transakcji odbywa się na giełdach, które obsługują pary BTC-USDT, niż pary BTC-USD:

“Ten raport pokazuje również, że więcej wielorybów dokonuje transakcjio się na giełdach obsługujących pary BTC-USDT, niż na giełdach obsługujących pary BTC-USDT”.

Może to wynikać z tańszej oraz bardziej płynnej natury transakcji “crypto-to-crypto” w porównaniu z transakcjami “crypto-to-fiat”.

wykres okex
Średnia wartość “wielorybiej” transkacji (> 10 BTC) wg. giełd źrodło: Kaiko

Na OKEx wieloryby więcej kupują niż sprzedają

Co ciekawe, wolumen “wielorybich” zleceń kupna na giełdzie kryptowalut OKEx, był prawie dwukrotnie większy od wolumenu zleceń sprzedaży. Nie jest jasne, dlaczego istnieje taka różnica pomiędzy liczbą zleceń. Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że sprzedający mają tendencję do rozdzielania swoich zleceń na mniejsze kwoty – poniżej 10 BTC.

wykres okex
Wolumen wielorybich transakcji kupna i sprzedaży Bitcoina (≥10 BTC) wg giełd źródło: Kaiko.
giełda kryptowalut okexreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.