Giełda LCX straciła tokeny o wartości 6,8 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Giełda LCX straciła tokeny o wartości 6,8 mln USD

Mariusz Przepiórka
LCX traci 6,8 mln USD w wyniku ataku na gorący portfel na blockchainie Ethereum

Zlokalizowana w Liechtensteinie giełda kryptowalutowa LCX potwierdziła naruszenie bezpieczeństwa jednego ze swoich gorących portfeli. W efekcie spółka tymczasowo zawiesiła wszystkie wpłaty i wypłaty na platformie transakcyjnej.

Atak hakerski został wykryty przez PeckShield, firmę zajmującą się bezpieczeństwem blockchain, na podstawie podejrzanego transferu tokenów ERC-20 z LXC do nieznanego portfela Ethereum. Prawdopodobne naruszenie bezpieczeństwa gorącego portfela zostało wkrótce potwierdzone przez giełdę, która ogłosiła utratę wielu tokenów, w tym ETH, USDC i innych, w tym swojego wewnętrznego tokena LCX.

Według dochodzenia firmy PeckShield, giełda LCX stracił tokeny o łącznej wartości 6,8 mln USD po tym, jak haker skutecznie wykradł osiem rodzajów tokenów: SAND, QNT, LINK, ENJ i MKR.

Giełda nie ujawnia dalszych planów

Giełda LCX nie ujawniła jak dotąd żadnych planów pomocy w zakresie zwrotu skradzionych środków. Firma potwierdziła jednak, że podejmie środki bezpieczeństwa w celu ochrony innych portfeli i aktywów: – W tym trudnym okresie bardzo doceniamy wsparcie ze strony naszych klientów, innych giełd, ekspertów ds. bezpieczeństwa i szerszej społeczności kryptowalutowej – napisała LCX.

Niedawny raport przygotowany przez platformę bezpieczeństwa ImmuneFi twierdził, że w 2021 roku firmy kryptowalutowe poniosły straty w wysokości ponad 10,2 mld USD w wyniku ataków hakerskich, oszustw i innych złośliwych działań. Platforma ImmuneFi zidentyfikowała 120 przypadków ataków kryptowalutowych. Najbardziej kosztowny był atak na Poly Network, w którym hakerzy przejęli 613 mln USD. Kolejne ataki opiewały na 200 mln USD (Venus) i 150 mln USD (BitMart).

LCX traci 6,8 mln USD w wyniku ataku na gorący portfel na blockchainie Ethereum
reklama
reklama