Giełda FTX ogłasza wejście na rynek europejski | Wiadomości | CrypS.

Giełda FTX ogłasza wejście na rynek europejski

Zerelik Maciej
FTX osiąga wycenę 25 miliardów dolarów

FTX, siódma co do wielkości giełda kryptowalut, uruchamia nową europejską filię: FTX Europe. Po uzyskaniu zgody cypryjskiego regulatora finansowego – CySec, FTX Europe zacznie obsługiwać użytkowników na całym kontynencie. Materiały marketingowe wskazują również na to, że najnowszy ruch giełdy obejmie również Bliski Wschód, choć nie do końca wiadomo, o jakie kraje chodzi.

Jest to już druga filia oryginalnej giełdy kryptowalut FTX. Jej amerykański oddział, FTX US, został uruchomiony w maju 2019 roku. Sam Bankman-Fried, założyciel i dyrektor generalny FTX skomentował najnowsze posunięcie w następujący sposób:

W miarę naszego dalszego rozwoju stale poszukujemy możliwości uzyskania odpowiedniej licencji i regulacji na każdym rynku, na który wchodzimy. Będziemy współpracować z organami regulacyjnymi w różnych krajach Europy, aby nadal zapewniać ludziom bezpieczne i pewne środowisko do handlu kryptowalutami.

FTX Europe będzie kierowane przez Patricka Gruhna, który jest również partnerem w szwajcarskiej firmie prawniczej Crypto Lawyers LLC. W jego profilu na LinnkedIn nie ma jeszcze jednak informacji o jego nowej roli jako szefa europejskiego oddziału.

FTX i Europa

To nie jest pierwszy raz, kiedy FTX wchodzi na rynek europejski. Jeszcze w 2020 r. giełda ogłosiła partnerstwo z CM-Equity AG, niemiecką firmą inwestycyjną. Celem współpracy było wprowadzenie handlu tokenizowanymi akcjami na platformie.

Firma z Monachium jest rozwiązaniem typu white label, które zapewnia FTX m.in. usługi KYC, standardy zgodności i przechowywanie danych akcji. Usługa jest w trakcie realizacji i dotyczy popularnych akcji, takich jak Apple, Tesla, Google, Facebook itd.

Materiały marketingowe wskazują, że oprócz zatwierdzenia regulacyjnego na Cyprze, FTX Europe jest w stanie świadczyć swoje usługi dzięki partnerstwu z nieujawnioną licencjonowaną firmą inwestycyjną „posiadającą licencje paszportowe w całym Europejskim Obszarze Gospodarczym.”

FTX osiąga wycenę 25 miliardów dolarów
reklama
reklama