Gdy na rynku BTC panuje nuda, inwestorzy ETH stawiają na staking w masowej ilości | Wiadomości | CrypS.

Gdy na rynku BTC panuje nuda, inwestorzy ETH stawiają na staking w masowej ilości

Karolina Kropopek
Staking

Podczas gdy czołowa z kryptowalut znajduje się w jednym z najniższych okresów swojej zmienności cenowej w historii, uczestnicy rynku wirtualnych walut szukają okazji do “pasywnego” zarobku.


Jedną z często wybieranych możliwości jest walidacja bądź stake’owanie etherów (ETH). Po aktualizacji The Merge wdrożonej w sieci Ethereum w ubiegłym roku walidatorzy zastąpili górników. 

Malejąca aktywność na rynku kryptowalut

Niesprzyjające warunki rynkowe popychają wielu uczestników branży w stronę innych alternatyw na zarobek niż handel. W ostatnim czasie zmienność na wykresach czołowych wirtualnych walut znacznie zmalała, co nie jest zachęcające dla traderów. 

Wolumen kryptowalut na rynku spot utrzymywał się nisko prawie przez cały obecny miesiąc. Zdaniem ekspertów może być to wynikiem malejącego apetytu inwestorów na ryzykowne aktywa na tle szeregu czynników makroekonomicznych. 

Liczne wskaźniki on-chain sygnalizowały wzmożony odpływ kapitału z wirtualnych walut. Dla przykładu łącząc wykres ceny BTC z wykresem całkowitej kapitalizacji rynkowej stablecoinów, zaobserwować można spadek w obu tych przypadkach. 

Dane udostępnione niedawno przez platformę analityczną CryptoQuant wskazują na to, że tygodniowy wolumen transakcji bitcoinem oscyluje między 8 tys., a 15 tys. transakcji dokonywanych dziennie. Stanowi to wyraźny kontrast w stosunku do ponad 600 tys. transakcji obserwowanych w marcu br. 

Inwestorzy chętnie stake’ują ETH w czasie bessy

Trend spadkowy w handlu spot na rynku kryptowalut skłonił większą ilość użytkowników wirtualnych walut do trzymania ich w zakresie długoterminowym. Oprócz HODLowania ci często decydują się na walidację bądź stake’owanie. Wzrost zainteresowania pod tym względem widoczny jest m.in. w sieci Ethereum. 

W chwili pisania tego tekstu w kontrakcie depozytowym Beacon Chain zablokowanych jest już ponad 30,2 mln monet ETH o łącznej wartości przekraczającej 48,1 mld dol. przy kursie w wysokości około 1,5 tys. dol. Wśród największych walidatorów znajdują się zaś protokoły do płynnego stake’owania tj. Lido, Rocket Pool, Coinbase, czy Binance.

Zgodnie z danymi pochodzącymi od platformy Defillama w ostatnim czasie doszło wzmożonego zainteresowania stake’owaniem ETH. Raporty ujawniły, iż oszałamiająca liczba 370 tys. ETH została postawiona w ciągu zaledwie 5 dni, co pozwoliło protokołom płynnego stake’owania przekroczyć poziom 12 milionów ETH.

Stakingreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.