Fundusz hedgingowy Marshall Wace zamierza wejść w branżę krypto | Wiadomości | CrypS.

Fundusz hedgingowy Marshall Wace zamierza wejść w branżę krypto

Mariusz Przepiórka
Marshall Wace zamierza wejść w branżę krypto

Według doniesień Financial Times brytyjski fundusz hedgingowy Marshall Wace, który zarządza aktywami o wartości przekraczającej 55 mld USD, zamierza zainwestować w branżę kryptowalutową. FT powołuje się na osoby związane z firmą, które wskazują, że grupa z siedzibą w Londynie będzie dążyć do inwestycji w technologię blockchain, systemy płatności w walutach cyfrowych i stablecoiny.

Firma zamierza uruchomić portfel, który będzie kupował udziały w spółkach zajmujących się finansami cyfrowymi, które są już na zaawansowanych etapach rozwoju. Przedmiotem zainteresowania funduszu jest również infrastruktura stablecoin. Za nowy produkt od Marshall Wace będzie odpowiadać Amit Rajpal, dyrektor generalny funduszu w Azji. Szczegóły dotyczące nowej oferty – w tym wielkość nowego portfela – są jednak nieznane. W maju Marshall Wace wziął również udział w rundzie pozyskiwania funduszy dla Circle, amerykańskiej firmy stojącej za USD Coin, która wygenerowała 440 mln USD.

Inwestorzy instytucjonalni inwestują w kryptowaluty

W ten sposób Marshall Wace dołącza do szerokiej grupy funduszy hedgingowych, które weszły w branżę kryptowalutową. W grudniu ubiegłego roku SkyBridge Capital – kierowany przez byłego dyrektora ds. komunikacji Białego Domu Anthony’ego Scaramucci – kupił BTC o wartości 25 mln USD. Brevan Howard Asset Management to kolejny fundusz hedgingowy, który już jest zaangażowany w kryptowaluty. W kwietniu tego roku firma z siedzibą w Jersey ogłosiła, że zainwestuje 1,5% swojego funduszu hedgingowego o wartości 5,6 mld USD w kryptowaluty. Ich inwestycje stanowią część szerszego ruchu w branży funduszy hedgingowych w kierunku kryptowalut.

Fundusze hedgingowe nie są jedynymi inwestorami instytucjonalnymi wchodzącymi w branżę kryptowalut. Gdy w słynnej świątecznej hossie z 2017 roku bitcoin zyskiwał na wartości, większość ruchu na rynku pochodziła od inwestorów detalicznych. Od 2020 roku również inwestorzy instytucjonalni zwracają uwagę na branżę kryptowalutową. W sierpniu i wrześniu firma MicroStrategy poinformowała o inwestycji w BTC o łącznej wartości 425 mln USD. Dyrektor generalny firmy Michael Saylor stał się od tego czasu jednym z najbardziej zagorzałych zwolenników bitcoina.

Marshall Wace zamierza wejść w branżę kryptoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.