Firma miningowa z własną elektrownią planuje wejść na giełdę | Wiadomości | CrypS.

Firma miningowa z własną elektrownią planuje wejść na giełdę

Zerelik Maciej
btc miner

Firma miningowa Greenidge Generation Holdings ogłosiła dzisiaj, że planuje wejść na giełdę poprzez fuzję z Support.com. Jeżeli plan się powiedzie, Greenidge stanie się pierwszą publicznie notowaną spółką miningową, która posiada własną elektrownię.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, fuzja ma zostać zakończona w trzecim kwartale 2021 roku. Greenidge i Support.com podpisały ostateczną umowę w sprawie połączenia w transakcji typu „akcja za akcję”. Po zakończeniu proponowanej transakcji, Support.com stanie się spółką zależną należącą w całości do Greenidge.

Greenidge zaznaczył, że po zakończeniu fuzji posiadacze akcji i opcji Support.com będą łącznie posiadać około 8% akcji połączonej spółki. Właściciele akcji Greenidge będą natomiast posiadali około 92%. Komentując najnowsze ogłoszenie, Jeff Kirt, CEO Greenidge, powiedział:

Ta fuzja jest ważnym kolejnym krokiem dla Greenidge, ponieważ budujemy na naszej istniejącej zintegrowanej i sprawdzonej platformie do wydobywania bitcoinów i generacji tańszej energii o niższej zawartości węgla. Transakcja ta jest potwierdzeniem naszej transformacyjnej podróży, naszych własnościowych relacji i naszego doświadczenia w branży. Umożliwi ona pozyskanie kapitału na rozwój na rynku publicznym, który będzie napędzał Greenidge w celu powielenia modelu biznesowego, który z powodzeniem wdrożyliśmy w stanie Nowy Jork oraz w innych lokalizacjach.

Greenidge dodaje, że lokalizacja spółki w Upstate New York gwarantuje najniższe koszty gazu ziemnego w Ameryce Północnej. W ciągu dwunastu miesięcy zakończonych 28 lutego 2021 r. spółka wydobyła 1186 Bitcoinów przy zmiennym koszcie netto wynoszącym około 2 869 USD za Bitcoina.

Sektor miningowy rośnie w szybkim tempie ze względu na gwałtowny wzrost ceny BTC. Chiny nadal przodują w tej dziedzinie, ale inne kraje też powoli zaczynają się rozwijać. Lance Rosenzweig, prezes i dyrektor generalny Support.com powiedział:

Ponieważ Greenidge chce rozszerzyć swoją działalność i wykorzystuje nowe możliwości wzrostu, jesteśmy ich idealnym partnerem. Ponadto, transakcja stanowi istotną wartość dla naszych akcjonariuszy, zapewniając im zwiększoną płynność i możliwość uczestniczenia w rozwoju tego, co naszym zdaniem będzie udanym konkurentem w szybko rozwijającej się krajowej przestrzeni miningowej.

btc miner
reklama
reklama