Finlandia sprzedaje skonfiskowane BTC. Zysk trafi na Ukrainę | Wiadomości | CrypS.

Finlandia sprzedaje skonfiskowane BTC. Zysk trafi na Ukrainę

Maciej Żerelik
finlandia

Fińskie służby celne sprzedały 1889 BTC zajętych w dochodzeniach dotyczących narkotyków.


Zgodnie z komunikatem prasowym, państwo otrzymało około 46,5 mln euro ze sprzedaży kryptowalut. Upłynnieniem aktywów zajmowało się dwóch dostawców usług z zakresu aktywów cyfrowych.

Około 90 kolejnych BTC jest w posiadaniu urzędu celnego, w oczekiwaniu na dalsze decyzje sądu. Organ przejął również inne kryptowaluty, ale nie ujawnił szczegółów ze względu na trwające wstępne dochodzenie.

Wcześniej informowano, że fińskie władze przekażą wpływy ze sprzedaży skonfiskowanych bitcoinów jako pomoc dla Ukrainy.

Urzędnicy celni powiedzieli portalowi Decrypt, że według ich informacji wpływy ze sprzedaży kryptowalut rzeczywiście zostaną przekazane na Ukrainę – zostało to już zatwierdzone w parlamencie tego kraju.

Sprzedaż skonfiskowanych Bitcoinów

Finlandia nie jest jedynym krajem, który sprzedał Bitcoin przejęty od przestępców. Po drugiej stronie Atlantyku, służba U.S. Marshals podaje, że sprzedała 187 381 BTC na dziewięciu aukcjach od 2014 roku. Odmówiła jednak podania kwoty w dolarach. NBC szacuje, że z tych sprzedaży zgarnęłaby 179 milionów dolarów.

W marcu 2021 roku francuskie władze wystawiły na aukcję 611 Bitcoinów, wartych wówczas 34,5 miliona dolarów. Monety zostały przejęte podczas śledztwa w sprawie włamania do GateHub w 2019 roku.

Co ciekawe, podczas aukcji jeden nabywca zapłacił ponad 26 tys. dolarów za partię 0,11 BTC.

finlandiareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.